Tanıtım Yazısı Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım Yazısı Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım yazısı, her web sitesi için olmazsa olmaz bir içerik türüdür. Çünkü bir web sitesini ziyaret eden takipçilerin o sitede verilen hizmetler hakkında fikir sahibi olabilmeleri için tanıtım yazısı önemli bir örnek teşkil eder. Ancak tanıtım yazısı gelişigüzel bir şekilde hazırlanmış ve web site hakkında yeterli bilgi sunamıyor ise o web sitenin takipçi kaybetmesine neden olur. Bu durum da doğal olarak web sitenin imajını zedeleyerek, Google analizlerinde kötü bir marka profili çizmesine neden olur.

Tanıtım yazısı site tanıtımının yanında site içerisinde aktif kullanıcı sirkülasyonu sağlama açısında da oldukça önemlidir. Tanıtım yazısında kullanılan anahtar kelimeler ile link çıkışı sağlanarak web sitelerin backlink alma sayısı artırılır. Bu nedenle anahtar kelimeler tanıtım yazısı türüne uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca Google’ın anahtar kelimeleri doğru bir şekilde tarayabilmesi için de anahtar kelimeler SEO’ya uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Bu durum, sitenin backlink alma sayısını artırarak Google sıralamasında bir otorite sahibi olmasını sağlar.

Tanıtım Yazısından Link Çıkışı Sağlamak

Tanıtım yazısındaki SEO kurallarına dikkat edilmesinin ardından backlink kalitesini arttırabilmek için site dışı SEO’ya da dikkat edilmelidir. Backlink alma ücretli olarak kazanılabileceği gibi backlink, popüler sitelerde yayınlanan tanıtım yazıları üzerinden de elde edilebilir. Ancak satın alınan backlink yöntemleri güvenilir ve devamlılığı bir ücrete tabii olduğundan SEO uzmanları tarafından önerilmemektedir.

Backlink satın alma işlemlerinde site içerisine spam takipçilerin gelebilmesi de olası ihtimaller arasında bulunur. Bu durum, mevcut web sitenin imajına zarar vererek Google arama sonuçlarında alt sıralara düşüş yapmasına neden olur. Bu durumun yerine benzer hizmetlerin verildiği siteler içerisinde tanıtım yazısı yazdırmak sağlıklı bir takipçi kitlesi kazanmak adına daha güvenilir bir seçenektir. Ancak tanıtım yazısı yazdırılan site, kaliteli backlink alma açısından temel bir belirleyicidir. Spam olan sitelere tanıtım yazısı yazdırmak da site içi trafiğe zarar vereceğinden tanıtım yazısı, ortak sektörde bulunan ve kaliteli içerikler sunan firmalar tarafından yayınlanmalıdır.