En Çok Penaltı Golü Yapan Oyuncular

  • 29 Haziran 2021
  • 4.951 kez görüntülendi.
En Çok Penaltı Golü Yapan Oyuncular

Ülkemizde en fazla ilgi duyulan spor dallarından olan futbolda maçın seyrini değiştiren en önemli anlar gollerin atıldığı anlardır. Bir oyunda penaltı atışı kararı alındığında futbol fanatikleri neredeyse nefeslerini tutar ve duran topun gole çevrilip çevrilmediğini izler. Penaltı atışları maçlarda oyuncuların gol istatistiklerinin artmasında önemli bir rol oynar. Penaltı atışının sonucu her ne kadar başından belli olabilse de yine de hepimiz için oldukça heyecanlı anlar olduğunu kabul edebiliriz. İşte futbolun penaltıyı en çok gole çeviren oyuncuları.

Eden Michael Hazard ( 7 Ocak 1991 )

 Belçika’nın milli futbolcusu olan Eden Hazard İspanya’nın La Liga takımlarından biri olan Real Madrid’de forma giyer, on numara ve kanat pozisyonlarında top oynamaktadır. Dünyanın en iyi oyuncular listesinde yer almayı başaran Hazard’ın şimdilik gole çevirdiği penaltı sayısı 52’dir.

Alessandro Del Piero ( 9 Kasım 1974 )

 Eski İtalyan asıllı Alessandro Del Piero milli takım formasını tam 91 kere giymiş ve milli takımda oynarken 27 gole imza atmıştır. 1981 yılında başlayan futbol kariyeri boyunca farklı takımlarda forma giyse de formasını en uzun giydiği takım Juventus olmuştur. Alessandro Del Piero dünyanın en iyi 100 futbolcusu listesinde yer almış ve kariyeri boyunca 52 penaltı golu bulunmaktadır.

Ronaldo Assis Moreira ( 21 Mart 1980 )

 Futbol camiasında Ronaldinho olarak bildiğimiz Brezilya milli takımı eski oyuncusudur. Genellikle ofansif orta saha, forvet ve kanat pozisyonlarını oynarken izlediğimiz Ronaldinho 1987 yılında başladığı futbol kariyeri boyunca yaklaşık 8 farklı takımda üniforma giyse de en çok üniforma giydiği takımlar Paris Saint-Germain, Barcelona ve Milan olmuştur. Futbol tarihinin en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen Ronaldinho’nun kariyeri boyunca gole çevirdiği penaltı sayısı 55’tir.

Edinson Roberto Cavani ( 14 Şubat 1987 )

 El Matador lakabıyla tanınan Uruguay asıllı, ülkesinin milli takım oyuncusudur. Premier League takımlarından biri olan Manchester United takımında 2020 yılından beri forma giymektedir. Formasını en uzun yıllar boyunca giydiği takım ise Paris Saint-Germain takımı olmuştur. Cavani futbol kariyeri boyunca 59 penaltı golüne imza atmıştır.

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro ( 5 Şubat 1985 )

 Serie A takımlarından Juventus’ta forma giyen futbolcu Portekiz asıllıdır. Portekiz milli takımının kaptanı olan futbolcu sol kanat ve santrafor pozisyonlarında top oynamaktadır. Futbol tarihinin en çok gol atan oyuncusudur. Üniformasını en uzun giydiği takım Real Madrid olan oyuncu kariyeri boyunca 135 adet penaltı golü atmıştır.

Lionel Messi ( 24 Haziran 1987 )

 Arjantin asıllı futbolcu forvet ve ofansif orta saha mevkilerinde top oynar ve Barcelona’da forma giymektedir. Kariyerine hala oyuncu olarak devam eden Messi en iyi futbolculardan biri sayılmaktadır. Şu ana kadar 99 adet penaltı atışını gole çevirmiştir.

Francesco Totti ( 27 Eylül 1976 )

 İtalyan asıllı eski futbolcu Serie A takımlarından Roma’nın kaptanı olarak görev alır. Yaşayan en iyi 125 futbolcu listesinde olmakla birlikte 80 penaltı gol atışı vardır.

Zlatan İbrahimovic ( 3 Ekim 1981 )

 Bosna Hersek asıllı İsveç milli takım oyuncusudur. En iyi 100 futbolcu listesinde yer almış oyuncu kariyeri boyunca 76 penaltı golüne imza atmıştır.

En sevdiğiniz oyuncuların penaltı atışlarında nefeslerinizi tutarken tuttuğunuz takımların başarılarına şahitlik etmek, canlı iddaa takibinde bulunmak için https://oley.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.