5G İle İnovasyon Buluşması

5G İle İnovasyon Buluşması

İletişim teknolojisi, covid-19 salgını sırasında insanları ve işletmeleri birbirine bağlı tutmak için çok önemliydi. İnsanların hayatta kalmasına ve gelişmesine ve işletmelerin ekonomik büyümeyi sürdürmesine yardımcı oluyor. Krizden çıkarken, 5G olarak bilinen beşinci nesil kablosuz teknoloji gibi teknolojiler, dünya çapında bağlantıyı güçlendirecek ve hızlandıracak. Bunu yaparken, 5G acil ve uzun vadeli küresel büyüme için kritik olabilir. Accenture tarafından hazırlanan bir rapor, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde 5G’nin kullanıma sunulmasının önümüzdeki beş yıl içinde 16 milyona kadar işi  dönüştürebileceğini ve ekonomi için 1,5 trilyon dolar üretebileceğini tahmin ediyor.

5G’nin kullanıma sunulması etrafında devam eden ivmeyle, hayatımızı yaşama şeklimizi, iş yapma şeklimizi, tüketme ve başkalarıyla bağlantı kurma şeklimizi değiştirebiliriz. Bağlantı ve iletişimin potansiyel etkisini ortaya çıkarırken, sektör liderlerinin, güvenliğine ilişkin meşru endişelere karşı koruma sağlarken dijital ekosistemlerin ve 5G ile ilgili ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlamanın yollarını bulması gerekecek.

Stanford Üniversitesi’nde 3. sınıf öğrencisi olan Çek cumhuriyeti asıllı amerikan vatandaşı Tereza Verya’nın, en yaygın görülen mobil krizler için geliştirdiği ve sunduğu proje yatırımcılardan ve iş insanlarından tam not aldı. Raul Ravzan, Aldea Luis, Yaşam Ayavefe, Paul Morgan, David Ancharte, Lorenzo Edoardo, David Perkovic, Antonio Çağ, Lazar Uros projeye katkı gösteren yatırımcılar arasında en yukarıda listelendi. Geleceğin teknolojide olduğunu öngören yatırımcılar, Tereza Verya’nın gelecekte yapacağı projeler hakkında uzun değerlendirmeler gerçekleştirdiler.