REKLAM ALANI
Genel Bilgiler

Duş seti çeşitleri nelerdir ? Hangi duş setini seçmeliyim ?

Duş seti çeşitleri nelerdir ? Hangi duş setini seçmeliyim ?

El duşu seti, tepe duşu seti, ankastre duş sistemi, termostatik duş seti, duş kolonu. Bir çok tabir duyuyorsunuz ama hangisini seçmelisiniz ?

Duş setleri içinde en basit olanı el duşu setidir. Birçoğumuzun evinde bulunur. Bazılarında el duşunun asılacağı bir sürgü vardır. Buna sürgülü el duşu seti denir. Bazı modellerde ise duvarda sadece bir askı bulunur.

Tepe duşu seti ise yukarıda gösterdiğimiz ürünün bir tepe duşu ile kombinlenmesidir. El duşu setine bir de tepe duşu eklenir. Tepe duşlarının çapları farklı farklıdır. Genelde 20 cm çaptan başlar 40-50 cm çapa kadar çıkan tepe duşları bulunur. Tepe duşunun ebatı ne kadar büyükse verdiği konfor daha büyük olacaktır.

Duş seti çeşitleri

Tepe duşlu setlere normal bir banyo bataryası ekleyebileceğiniz gibi termostatik batarya da ekleyebilirsiniz. Aynen şu şekilde.

Duş seti çeşitleri

Bu setler duş keyfini maksimuma çıkartan duş setleridir. Günümüzde bütçeleri elveren aileler bu setleri tercih etmektedirler.

Bir diğer duş seti çeşidi ise Ankastre duş setleridir. Bu setler duvar dışına monte edilmez duvar içine monte edilmektedir. Şu şekilde

Duş seti çeşitleri

Bu setlerde dışarıdan herhangi bir boru, suyun geçtiği herhangi bir alan görülmez. Her şey duvar içine monte edilmiştir. Ankastre duş setlerinin termostatik olanları da bulunur. Şu şekilde

Duş seti çeşitleri

Termostatik ankastre duş setleri diğer duş setlerine göre en pahalı olan modellerdir. Bu modellerde tepe duşu ya yan duvardan çıkar ya da tavana gömülür. Duvar içi sistemlerde çok kaliteli malzeme kullanmak gerekir. Çünkü oluşabilecek herhangi bir arızada tüm duvarınızı yıkmak, seramiğinizi değiştirmeniz gerekebilir.

Bu anlamda Banyome sizlere bu modellerde en kaliteli ürünleri sunar. Grohe duş seti ve Hansgrohe ürünlerini siz müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bazı duş setlerini incelemek için tıklayınız. DUŞ SETİ FİYATLARI