Enjin coin ENJ İstikrarlı Büyüyor

Enjin coin ENJ İstikrarlı Büyüyor

Coinmarketcap sitesinden grafiklerini kolayca takip edebileceğiniz ENJ alt coini kararlı bir şekilde ilerliyor. 2018 yılında 0.2 dolardan işlem gören ENJ coin bu gün 1.58 dolardan işlem görüyor. İniş ve çıkışları çok sert olmayan bu alt coin, pump yiyip bir anda 100 kat arttıktan sonra yine çakılan tehlikeli alt coin para birimlerine göre, en az IOTA kadar istikrarlı bir yol izliyor.

ENJ coin Nedir?

Son 24 saat içinde global pazarda 213.370.802 dolar miktarınca işlem gören ENJ markette değer olarak 68. sıraya yükseldi. Piyasada 1 milyar adet arzı bulunan ENJ Binance, OKEx, CoinTiger, ZG.com  ve FTX borsalarından satın alınabiliyor.  Şirket, başlangıçta oyun ürünlerine ağırlık vermiş ve sanal eşya mağazalarına ev sahipliği yapmış köklü bir firma olarak yoluna devam ediyor. 2018 yılında ETH ağında arza sunulan Enjin Coin, şirket yapısı olarak güvenilir bir yapı olarak kabul ediliyor. 2009 yılında kurulan şirket, 10 sene içinde 20 milyon kullanıcı kitlesine ulaşan, oyun endüstrisinde yeri olan bir şirket.

Coin Borsasına Yatırım Güvenli mi?

Hiç kimse, bu konuda hiçbir garanti veremez. Para, borsaya girdiği andan itibaren, borsanın hacklenmesi, para değerinin tahmin edilemeyecek derecede düşmesi, birçok evin yıkılmasının ana nedenidir. Milyonlarca insan bireysel olarak binlerce dolar para kaybettiği gibi, milyonlarca insan da 3-5 ayda ekonomik olarak sınıf atlıyor. Ülkemizde de bin dolarla piyasaya girip, şimdi yüz binlerce dolar sahibi olan insanlar var. Analiz yeteneği çok gelişmiş olan insanlar bile, kripto para piyasası söz konusu olduğunda, olacakları kestiremiyorlar. Bazı insanlar da otomatik al-sat yapan programlar kullanarak, alt coinlere odaklanıyor ve otomatik alım-satımlar gerçekleştirerek küçük kar payları ile yetiniyorlar.  Sözün kısası, kimse bu borsada yarın ne olacağının garantisini veremez. Bu tamamen şans ve biraz da gündemi sıkı takip etmekle alakalı bir durumdur.  Geçtiğimiz günlerde SHIBA coini fırlatan, öncesinde DOGE coini zirvelere taşıyan Elon Musk gibi popüler iş adamlarının zaman zaman müdahaleleri ile kripto borsasında özellikle de alt coinlerde büyük dalgalanmalar olabiliyor. Fakat şu da bir gerçek ki, bu piyasa, kesin kazanca odaklı, sabırsız ve tedirgin insanlara göre değil.