İş Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

İş Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

İş ayakkabılarında birçok model ve çeşit bulunur. Bu model ve çeşitlerin karşılaması gereken bazı standartlar vardır. Bir iş ayakkabısı sağladığı standartlara göre SB, S1, S1P, S2, S3 gibi farklı etiketlere ayrılır. Bu etiketlerin her birinin ayrı bir anlamı vardır.

İş ayakkabısı tercihinde dikkat edilmesi gereken diğer bir şey de üretilen ayakkabının malzeme kalitesidir. Burun direnci, Taban delinme ve bükülme direnci, yalıtım direnci, elektrik direnci gibi etkenler iş ayakkabılarında çok önemlidir.

İş Ayakkabısı Modelleri ve Standartları

İş ayakkabısı modelleri mevsimine ve yapıldığı hammaddeye göre farklılık gösterebilir. Kış ve yaz için özel olarak üretilen modellerin yanında çelik burun, kompozit burun gibi burun kısımları farklı malzemelerden yapılan iş ayakkabısı modelleri de bulunmaktadır. Bunun yanında iş ayakkabılarının SB, S1, S1P, S2, S3 gibi farklı standartlara sahip çeşitleri de mevcuttur. Bu standartlar SB yani temel güvenlik sağlayan standartlardaki ayakkabılardan başlayarak S3 yani birçok güvenlik standartını sağlayan ayakkabılara kadar ilerlemektedir.

  • SB: Temel güvenlik standartlarını karşılayan iş ayakkabıları
  • S1: antistatik, şok emici topuk bölgesi, yağa dayanıklı tabana sahip ve SB nin özelliklerine sahip iş ayakkabılarıdır.
  • S1P: S1 in özelliklerine sahip ve çelik bir ara tabana sahip iş ayakkabılarıdır.
  • S2: S1P nin tüm özelliklerine sahip ve ek olarak suya karşı dayanıklı iş ayakkabılarıdır.
  • S3: SB den S2 ye tüm iş ayakkabısı türlerinin özelliklerine sahip iş ayakkabılarıdır.

İş Ayakkabısı Fiyatları

Bir İş ayakkabısı aldığınız marka ve aldığınız ayakkabının standart türüne göre fiyatı çok değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Fakat markanın yanında aldığınız ayakkabının kalite malzemesi de fiyatı en çok etkileyen etmenlerden biridir, yani özetle alacağınız ayakkabının markası, malzeme kalitesi ve sağladığı güvenlik standartları fiyatları etkileyen baş etkenlerdir.

Fiyatları etkileyen etmenlerden biri de malzeme kalitesi olduğundan dolayı alırken burun direnci, tabanın delinmeye karşı dayanıklılığı ve bükülmeye karşı direnci, soğuğa veya sıcağa karşı direnci gibi durumlara da kesinlikle çok dikkat edilerek alım süreci tamamlanmalıdır. Kaliteli bir iş ayakkabısı almanız hem içinizin rahat olmasını hem de iş veriminizin artmasını sağlar.

İş Ayakkabısı (Kaynak): https://www.ozkanisguvenligi.com/kategori/is-ayakkabilari