Nem Kurutma Nedir?

Nem Kurutma Nedir?

Nem kurutma, nemin olması gerekenden fazla olduğu durumlarda, nemi istenilen seviyeye çekebilmek için uygun özelliğe sahip kurutma cihazları kullanılarak yapılan işlemin adıdır. Kurutma işleminde kullanılan uygun cihaz ile gerekli işlem uygulandığında havada nem olması gereken seviyeye çekilmiş olur. Yapılan kurutma işlemi ile nem dengelenir ve sağlık açısından da fayda sağlar.

Havada su buharı olarak yer alan nem, yaşamın devamının sağlanabilmesi için gereklidir. Nemin az olması sağlığı olumsuz etkiler ve gereken seviyenin üzerine çıktığında da sağlık açısından zararı bulunur. Nemin fazla oluşu iç alanlarda da etkisini olumsuz şekilde hissettirerek kötü kokuya, duvarlarda dökülmelere, elektronik eşyalarda bozulma gibi sorunlara da neden olabilir.

Nem Alma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Nem kurutma cihazı soğuk hava deposu, gıdaların depolanması ve saklanması gereken durumlarda kullanılır. Yaygın olarak kullanımı sağlanan cihazlar, müzeler, ilaç fabrikaları, seralar, arşivler, silah ve mühimmatın saklandığı depolar, ilaç fabrikaları, endüstriyel ürün saklama depolarında da kullanılmaktadır. Evlerde de kullanılabilen ürün kiler, ayakkabı dolabı, gardrop ve banyo gibi alanlarda da kullanılabilir.

Kurutma işlemi için kullanılan cihazların, kış aylarında yapılacak inşaatlarda muhakkak kullanılması gerekir. İnşaat kurutma işleminde kullanılmakta olan cihazlar, binadaki nemi kurutur. Özellikle inşaatlar yapım aşamasında neme karşı savunmasız durumda olduğundan dolayı, kurutma işlemi uygulanmadan işlem yapılmamalıdır. Nemli alanda yapılan kurutma işleminden sonra yapılacak işlemler kalıcı ve uzun ömürlü olabilir.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nemin kurutulması için yapılacak işlem de kullanılacak makine, uygulama yapılacak alanın genişliğine göre belirlenir. Kurutma işlemi depo, işyeri, ev ve fabrika için yapılabilirken, yapılacak işlemde kullanılacak teknolojik cihaz da farklılık olabilir. Kurutma işleminde kullanılacak cihaz, yeterli nem seviyesine eriştiğinde kendini kapatır. Nem seviyesinin düşmesi üzerine ise otomatik olarak yeniden çalışır.

Nem Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır?

Nemin kurutulmasını sağlamak için kullanılan nem alma makinasının kullanımı oldukça kolay olan bir üründür ve çalışması için fişe takılması yeterlidir. Cihazın çalıştığı, üzerinde yer alan led lambanın yanması ile anlaşılabilir. Led lamba aynı zamanda cihazda yer alan su tankının dolu olduğu durumlarda ve boşaltılması gereken durumlarda da çalışır.

Cihazın su haznesi 500 ml’dir ve cihazda bulunan sensör su dolumu tamamlanana kadar cihazın çalışmasını sağlar. Hazne dolduktan sonra, suyun taşmasını önlemek için emniyet sistemi devreye girerek cihazın kapatır ve uyarı sistemi aktif hale gelir. Cihaz, su haznesi boşalınca yeniden aktif hale gelir ve yeniden aktif hale gelerek çalışmaya başlar.

Nem Kurutma Cihazları Verimli Mi?

Nemin kuruma süresi, cihaz kullanılmadığı durumlarda uzun sürebilir. Nemi kurutmak için cihaz kullanılması, kurumayı hızlandırarak nemin kuruması için beklenecek sürenin kısalmasını sağlar. Nemin kurutulması için kullanılan cihazlar, evlerde de kullanılabilmektedir. Nemin cihazla kurutulması, ısınmayı kolaylaştırır ve ısınma giderlerinin azalmasına katkı sağlar. Kullanılması, kurulumu kolay olan ürünün, bakım işlemleri de zahmetsizdir.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

Firmamız, nem kurutma firmaları arasında, başarısı ve sahip olduğu nem alma makinesi çeşitliliği, sunduğu garanti ve profesyonel kadrosu ile sektörde başarılı ve öncü konumdadır. Ekibimiz, nem ile alakalı sorunların giderilmesi için gerekli teknik bilgi ve tecrübeye sahiptir. Firmamıza 7/24 ulaşabilir, ürünlerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri kiralayabilir veya isterseniz satın alabilirsiniz.

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Nem alma cihazı fiyatları, ürünün nem alma kapasitesine, modeline ve modelin sağladığı özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ürün fiyatları ise 1.087,06 TL ile 18.498,81 TL fiyat aralığında yer almaktadır.