REKLAM ALANI

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

Penil Protez Nasıl Çalışır Ve Mutluluk Çubuğu

Halk arasında mutluluk çubuğu adıyla da bilinen penil protez sertleşme sorununun tedavisinde kullanılmaktadır. Sertleşme sorunu çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir.

 

Sertleşme Bozukluğu nedir?

 

Normal ve sağlıklı yollarla cinsel ilişkiye girecek olan erkeklerde İlişki öncesinde peniste sertleşme gerçekleşmelidir. Bu sertleşme penis kanallarına kan dolması ile oluşmaktadır. Bazı hastalıklardan dolayı bu damarların kapanması ya da daralması sonucu sertleşme gerçekleşmez. Sertleşme gerçekleşmediği sürece sağlıklı bir cinsel ilişki oluşamayabilir.

 

İşte bu sertleşme bozukluğunun giderilebilmesi için çeşitli tedavi yöntemleri türetilmiştir. Bu tedavi yöntemlerinden bazıları şunlardır:

 

-Vakumlama cihazı

 

-Penise direkt uygulanan enjeksiyonlar

 

-Ağız yoluyla alınan ilaçlar

 

-Penis protezi bir diğer adıyla mutluluk çubuğu

 

Penil protez takılması bir cerrahi operasyondur. Yaklaşık bir saat süren bir ameliyatla takılmaktadır. Bu yöntemin uygulanabilmesi için aranan şart bütün tedavi yöntemlerinin denenmiş olmasıdır. Eğer diğer sertleşme sorunu tedavi yöntemlerinden sağlıklı sonuç alınamamışsa penil protez işlemine başvurulabilir.

 

Sertleşme sorunu yaşayan ve cinsel hayatında problemler yaşayan insanlar bu ameliyatı olduktan sonra büyük bir çoğunlukla memnun kalmaktadırlar. Kalıcı bir çözüm sunan bu tedavi yöntemi cinsel iktidarsızlık yaşayan insanlar için büyük bir mutluluk sebebi olabilmektedir.

 

Penil protez nedir ve nasıl çalışır?

 

Normal şartlarda cinsel ilişkiye başlanmadan önce peniste bulunan kanallara kan dolmasıyla sertleşme gerçekleşir. Bu sertleşme sağlıklı ve tatmin edici bir ilişkinin yaşanması için gereklidir. Bazı hastalıklardan ve sebeplerden ötürü bazı insanlarda bu sertleşme gerçekleşmez. Bu aşamada devreye penil protez ameliyatı girer.

 

Penil protez nasıl çalışır

 

3 çeşit penil protez vardır bunlar:

 

-Devamlı ereksiyon halinde yani hazır halde duran tek parçalı penil protez

 

-iki parçalı penil protez bir diğer adıyla yarı sert penil protez

 

-Üç parçadan oluşan şişirilme özelliğine sahip penil protez. Bu protez çeşidi istenildiği an şişirilebilir.

 

Tek parçalı penil protezler karmaşık bir yapıya sahip değildir. Ameliyatla penise yerleştirildikten sonra herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Sürekli hazır halde durur. Bükülebilir bir yapıya sahip olduğundan günlük hayata uyum sağlamada sorun yaşanmaz.

 

3 parçalı penil protez ise 3 parçadan oluşur. Dünyada en çok tercih edilen protez çeşidi 3 parçalı olandır. Parçalar penis içine konan iki silikon protez, mesane yanına yerleştirilen rezervuar ve sağ ya da sol tesis yanına konan bir adet düğmeden meydana gelmektedir. Bu üç parça ince borularla birbirine bağlıdır. Rezervuar da bulunan sıvı istenildiği zaman düğmeye basılarak penise aktarılabilir. Bu sayede penis şişer ve cinsel birlikteliğe hazır hale gelir.