Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Çevresel faktörler, ısı ile şekillendiriciler, boya gibi kimyasal işlemler saçların zamanla canlılığını kaybederek zayıflamasına sebep olur. Zayıflayan saç güçlülüğünü kaybeder ve koparak dökülmeye başlar. Oluşan bu doğal dengeye saç dökülmesi denir. Günde 50 ile 100 saç teli dökülmesi normaldir. Normal dökülmelerin dışında saç dökülmesi kendi arasında çeşitliliğe ayrılır.

1-Tepkisel Dökülmeler

Tepkisel dökülmeler stres, yetersiz beslenme, doğum sonrası, mevsim geçişleri ve yanlış ürün kullanımı gibi durumlarda gözlemlenmektedir Bu dökülme tipi, 6 aydan kısa sürmektedir. Dökülmeyi önlemek için tercih edilen bakım ürünleri son derece önemlidir. Kimyasal içeriği yoğun olan ürünler saçlara zarar vererek daha fazla dökülmesine sebep olabilir. Bu sebeple dermokozmetik ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.  Dermokozmetik bir marka olan Vichy Dercos şampuan formülündeki Aminexil,PP,B5,B6 saçları güçlendirerek dökülmesini engeller. Saçlara doğal bir canlılık kazandırır.

2- Kronik Dökülmeler

Hormonsal ve kalıtsal kaynaklı dökülmelerdir ve 6 aydan uzun sürer. Kronik saç dökülmelerini önlemek için dışarıdan doğru bakım ürünleri kullanmak ve içeriden sağlıklı beslenmek son derece önem taşır. Bu saç dökülmesinde onarım gücü yüksek ve saç yoğunluğunu arttıracak ürünler kullanılması tavsiye edilir. Bu anlamda Vichy Neogenic şampuan ve serumu doğru bir tercih olacaktır. Yoğun saç dökülmesi yaşayan kişiler için geliştirilmiş bu seri pro yoğunlaştırma teknolojisi ile üretilmiştir. Saç köklerini güçlendirir, yoğunluk kazandırarak daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Saç dökülmesinin yanı sıra kepek de saçta sık görülen problemler arasında yer alır. Her saç tipi için özel olarak geliştirilmiş Vichy şampuan çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı Vichy Mineral 89

Cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesinin altın kuralı temiz ve nemli olmasıdır. Cilt tipi ne olursa olsun her cilt neme ihtiyaç duyar. Nemsiz bir cilt zamanla kurumaya başlar bu durum çeşitli cilt problemlerini de beraberinde getirir. Bunun yanı sıra çevre kirliliği, stres gibi daha birçok faktör cildin canlılığını kaybetmesine de sebep olur. Vichy mineral 89 çevre kirliliği, stres ve yorgunluk gibi etkenlerin vermiş olduğu yaşlanma karşıtı bakım yapar.

  • doğal kaynaklı hyalüronik asit ile cildi nemlendirir.
  • Hava kirliliği, stres gibi çevresel faktörlere karşı cildi korur.
  • Cilt bariyerini güçlendirir.
  • Cilde daha dolgun ve canlı bir görünüm kazandırır.
  • Tüm cilt tipleri için uygundur.

Sizde Vichy Slow Age, Vichy fondöten, Vichy güneş kremi gibi daha birçok ürün çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.