Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • 21 Eylül 2021
  • 1.254 kez görüntülendi.
Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sonbahar sezonuna girerken heyecanlanacak birçok şey var, ancak sonbahara geçiş yaptıkça ve havalar soğumaya başladıkça cildimiz değişen bu havalara tepki vermeye başlayabilir. Yaz aylarında cildi nemli tutabilmek için sıcak hava işe yararken, kış aylarına girerken bu durum tam tersine dönebilir. Cilt nemini kaybetmeye başladığı zaman kurumaya başlar ve bu durum, tahrişe neden olabilir. Bu nedenle cilt bakım rutininizi sonbaharda değiştirmek, yıl boyunca mutlu bir cilt elde edebilmek için çok önemlidir.

Cildinizi Nemli Tutun

 Sıcaklıklar düştükçe nem seviyesi de düşmeye başlar. Hassas ve kuru ciltlere sahip olan kişiler, özellikle soğuk havalarda cildi sürekli nemli tutmaları gerekir. Kuruyan cilt soluk görünmenize neden olabilir.

Cilt Temizleyicinizi Değiştirin

 Bu muhtemelen cildiniz için yapacağınız en önemli adımlardan biri olacaktır. Yaz aylarında yaptığınız aktiviteler sık sık terlemenize neden olur. Bu durum daha detaylı bir temizlik gerektirebilir. Ancak, sonbahar ve kış aylarında daha hassas içerikli temizleyici ürünler kullanmayı tercih etmelisiniz. Yazın kullandığınız temizleyicinin biraz fazla sert olduğunu düşünüyorsanız, cildinizi daha nemli tutacak ürünler seçmelisiniz. Nem içerikli ürünler, cildinizi yumuşak tutarak iyi hissetmenizi sağlar.

Nemlendirici Maskeler Kullanın

 Yazdan sonbahara geçiş, cildin nemini azaltır. Yaz mevsiminde nemlendirici maskelere ihtiyaç duymamış olabilirsiniz, ancak şimdi tekrar kullanmaya başlamanın zamanı geldi. Haftalık olarak evde uygulayabileceğiniz maskeler, cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Üstelik cildinizi daha canlı ve parlak hissedebilirsiniz.

Bol Su İçin

 Su cilt için çok önemlidir. Bu yüzden cildin ihtiyacı olan su oranını karşılamak için günde en az 2 litre su tüketmek gerekir. Su tüketiminin yanında bitki çayları ya da süt içmeyi de tercih edebilirsiniz.

Cildinizi daha canlı ve sağlıklı tutmak için aradığınız tüm vitamin takviye ürünlerini https://www.orzax.com.tr/ adresini ziyaret ederek bulabilir, sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.