Terapilerden En Yüksek Verimi Almanın Yolları

  • 18 Ağustos 2021
  • 1.536 kez görüntülendi.
Terapilerden En Yüksek Verimi Almanın Yolları

Terapiler, kişilerin şimdiki ve gelecek hayatında en büyük profesyonel destek kaynaklarıdır. Fakat, kimi zaman kişiler bu terapilerden bekledikleri verimi alamayabilir. Bu durum karşısında danışanlar hem zaman hem de maddi kayıp verirler. Bu durumun birçok sebebi vardır. İzmir psikolog olarak, bu duruma örnek verecek olursak, terapist ile ilgili detaylı bilgi almak gerekmektedir. Bunun sebebi ise, bazı kişiler her insan her terapistten aynı verimi alamayabilir.  Danışan ile terapist arasında verimli bir sonuç alabilmek adına birçok noktaya dikkat edilmek gerekmektedir.

İzmir psikolog olarak, ilkinden bahsedelim. Danışan ile terapistin arasında saygı ve güven ilişkisi baştan kurulmalıdır. Bunu sağlayacak kişi de terapist olmalıdır. Terapist danışanların tamamına aynı mesafede ve aynı profesyonellikle yaklaşmalıdır. Yargılayıcı en ufak bir söz veya mimiği bile danışanın güvenini kırabilmektedir. Bu yüzden en önemli nokta budur. İzmir psikolog olarak, verimli bir terapi seansı almak için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise danışanın terapide açık olmasıdır.

Problemini ve kaynağını doğrudan açıklamalıdır. Aksi taktirde, seans ve tedavi çok daha uzun sürebilir. İzmir psikolog olarak, verimli bir tedavi alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise cesur olmaktır. Danışanların alıştıkları problemli yaşamına son vermek ve kendi baştan aşağı değiştirebilmeleri için cesur ve kararlı olmak gerekmektedir. Danışanlar her zaman terapistin fikirlerine kulak vermeli açık görüşlü bir şekilde daha sağlıklı yaşam sürebilmek için tavsiyelere uymalıdır. Aksi taktirde, tedaviden olumlu bir sonuç alınması beklenemez.

İzmir psikolog olarak, verimli bir terapi seansı alabilmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, seans esnasında veya tedavi sürecinde herhangi bir zamanda problemle veya yaşamınız konusunda dürüst olmanız gerekliliğidir. Bazı danışanlar yaşamlarından veya sorununun kaynağını açık bir şekilde dile getirseler de ilerleyen süreçlerde tedaviyi sonlandırmak için yalana başvurabilirler. Bir terapide en yüksek verimi alabilmek için tüm bu noktaların yerine getirilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde, tüm bu tedavilerin süresi de ilk seansta terapiste danışılmalı ve fikirleri alınmalıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi ve izmir psikolog randevusu için Nora Psikoloji web sitesini ziyaret edebilirsiniz.