Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • 27 Eylül 2021
  • 1.197 kez görüntülendi.
Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sağlık söz konusu olduğunda gerekli güvenceyi sağlayan sağlık sigortası büyük önem taşır. Özellikle türk vatandaşı olmayan ancak ülke sınırları içinde sağlık hizmeti almak isteyenler için yabancı sağlık sigortası devreye girer. En temel ifadeyle yabancı sağlık sigortası Türkiye’ye gelen ancak buranın vatandaşı olmayan herkesin yararlanabileceği özel sağlık sigortası olarak tanımlanabilir. Sadece yabancıların yaptırabileceği bu sağlık sigortasını almak isteyen kişilerin 0-65 yaş aralığında bulunması yeterlidir.

Yabancı sağlık sigortası yaptıran kişiler sağlık hizmetleri konusunda çeşitli avantajlar elde eder. Buna göre sağlık sigortası yaptıran yabancılar Türkiye’de herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında ek bir ücret ödemeden birçok sağlık hizmetinden kolayca yararlanabilir. Genel olarak sağlık sigortası yaptıran yabancılar bu güvence ile ayakta, yatarak ya da ilaç tedavisi gibi yöntemleri ücretsiz bir şekilde elde edebilir.

Yabancı Sağlık Sigortası Kapsamı

Yabancı kişilerin kolay bir şekilde sağlık hizmeti almasını sağlayan özel sigortalar genelde birden farklı faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikle sigorta şirketleri ve hizmet politikaları yabancı sağlık sigortası kapsamında ve fiyatlarda etkin rol oynar. Genel olarak teminatının ana kapsamı şu şekilde sıralanabilir;

  • Yatarak tedavi,
  • Ayakta tedavi,
  • Yardımcı tıbbi malzeme kullanarak yapılan tedaviler,
  • Evde bakım,
  • Kaza sonrasında tedavi,
  • Reçeteli ilaç,
  • Kemoterapi,
  • Acil durum

Yabancı Sigorta Başlangıç ve Bitiş Tarihi:

Yabancı sağlık sigortasının süresi genel olarak 1 yıl şeklinde hesaplanır. Aynı zamanda sigortanın başlangıç saati öğlen 12.00 ve bitiş saati yine öğlen 12.00 olarak ayarlanmıştır. Sigorta poliçenizden faydalanırken belirtilen başlangıç ve bitiş tarihleri her zaman büyük önem taşır.

Yabancı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Birçok farklı nedenden dolayı yabancılar sağlık sigortası desteğine ihtiyaç duyabilir. Özellikle eğitim ya da oturum için gelenlerin yabancı sağlık sigortası yapması zorunlu bir durumdur. Genel olarak yabancı sağlık sigortası alanında uygun fiyat ve geniş teminattan yararlanmak için sigorta şirketleri ile birebir iletişime geçmeniz gerekir.

Yabancı sağlık sigortası ve  tamamlayıcı sağlık sigortası başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınıza https://www.tamamlayicisaglik.com/ üzerinden çözüm bulabilirsiniz.