Burun Dolgusu İle Ameliyatsız Burun Düzeltme Yapılabiliyor!

Burun Dolgusu İle Ameliyatsız Burun Düzeltme Yapılabiliyor!

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu işlemi ameliyatsız bir işlem olması nedeniyle günümüzde sıkça tercih edilen uygulamalardan biridir. Estetik tıbbın gitgide ilerlemesiyle son zamanlarda ameliyatsız işlemlerin var olduğunu sıkça duymaya başladık. Cerrahi işlem görüp bıçak altına yatmak istemeyen hastalar ve ameliyat korkusu yaşayanlar için bu tür uygulamalar oldukça ilgi görmektedir. Burun dolgusu da bu yöntemlerden yalnızca biridir. Burun dolgusu işlemi, hiçbir cerrahi tekniğe gerek kalmadan burnunuzdaki şekil bozukluklarına gidermeye yardımcı olan ve burnunuzun yüz hatlarınız ile orantılı kalmasını sağlayan önemli bir operasyondur. Siz de burnunuzun yüzünüzde duruş şeklinden memnun değilseniz rahatlıkla burun dolgusu yaptırabilirsiniz.

Burun dolgusu işlemiyle burun çevresinde bulunan çöküntü benzeri deformasyonlar ve boşluk bölgelerin düzeltilmesi hedeflenir. Ayrıca ince yapıda olan burun görüntüsü ortadan kalkarak daha estetik bir burun görüntüsü ortaya çıkarılır. Böylece burun kemeri denilen bölge daha estetik ve minik bir hale bürünür. Burun ucu düşüklüğü sorunu da dolgudan sonra çözülür.

Burun dolgusu işlemi nasıl uygulanır?

Burun dolgusu işleminde burun etrafına herhangi bir dikiş uygulanmaz veya kesi uygulanmaz. Bu sebeple burun dolgusu işleminin profesyonelce uygulandığını söylemek mümkün. Burun dolgusu burunda bulunan şekil bozukluklarını ortadan kaldırmak için uygulanır. İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi verilir veya uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Böylece hasta işlem sırasında ağrı veya acı hissetmez. Bu his minimuma indirilir. Burun dolgusu yapılmadan önce hastanın yüz hatları ve burun yapısı detaylı bir biçimde incelenir. Arkasından ise uygulama yapılacak bölge belirlenerek bu bölgeye dolgu işlemi uygulanır.

Cilt yapınıza uyacak bir biçimde özenle hazırlanmış dolgu malzemeleri sayesinde kısa zaman içerisinde herhangi bir acı veya ağrı hissetmeden istediğiniz burun şekline kavuşmanız mümkün.

Burun dolgusu uygulamasında kullanılan dolgu malzemesi hyalüranik asittir. Hyalüranik asit vücudumuzda da halihazırda var olan bir etken madde olduğundan hiçbir zararı yoktur. Burun dolgusu işlemi mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından uygulanmalıdır.

 

Burun dolgusu işlemi kimlere uygulanmaz?

Burun dolgusu işlemini uygulatmak isteyen kişiler ilk olarak bu alanda uzman olan bir doktordan destek talep etmelidir. Doktor ile yapılan ön görüşmeden sonra kişi doktora nasıl bir burun şekline sahip olmak istediğini net bir şekilde ifade etmeli, doktor da aynı şekilde net bir şekilde cevap vermelidir.

Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta hastanın burun dolgusu işlemi için uygun yeterli sağlık koşullarına sahip olup olmadığıdır. Doktorun bunu mutlaka saptaması gerekmektedir. Eğer kişinin dolgu maddesine karşı bir hassasiyeti veya alerjik tepkimesi var ise bu kişilere burun dolgusu uygulanması önerilmez. Dolgu uygulaması yaptırmak isteyen bir kişi öncelikle bir dermatoloğa gidip bu işlem için uygun olup olmadığı konusunda bilgi almalıdır.

Burun dolgusu uygulamasının avantajları nelerdir?

Burun dolgusu herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen bir uygulamadır. Bu nedenle çoğu kişi tarafından tercih edilir ve oldukça pratiktir. Burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler için adeta biçilmiş bir kaftandır. Burun dolgusu işlemi ile siz de hayalinizdeki burun görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Burun dolgusu estetiği ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğundan lokal anestezi kullanılması yeterlidir. Uygulama ise yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanır. İşlem sonrasında kişi gündelik yaşamına rahatlıkla geri dönebilir. Bu nedenle burun dolgusu uygulamasında herhangi bir iyileşme sürecinin bulunmadığını belirtebiliriz.

Burun dolgusu uygulamasının dezavantajları nelerdir?

Burun dolgusu uygulamasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. İlk olarak burun dolgusu cerrahi bir işlem olmadığından kalıcı değildir. Etkinlik süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak bir bilgi vermek gerekirse 1 ila 2 yıl arasında değişir. İkinci olarak burun dolgusu işlemiyle burun küçültme, büyütme gibi uygulamalar yapılmamaktadır. Bu gibi uygulamalar için burun dolgusu işlemi yeterli değildir.

Burun dolgusu işlemi revizyon burun estetiği yerine geçebilir mi?

Son zamanlarda birçok insan güzel bir yüz görüntüsüne kavuşabilmek amacıyla yüzün tam orta bölgesinde konumlanan burnunun daha düzgün ve şekilli olması için estetik yöntemlere başvuruyor. Revizyon burun estetiği ise birden çok burun estetiği yaptırmak anlamına geliyor.

Bu demek oluyor ki, kişi eğer burun estetiği yaptırmış fakat sonuçtan memnun değil ise burun dolgusu işlemi yaptırabilir.

Burun dolgusu işleminde iyileşme süreci nasıl ilerler?

Burun dolgusu işlemi oldukça kolay olması, kısa zamanda sonuç elde edilmesi ve hiçbir cerrahi işlem gerektirmemesi nedeniyle çoğu kişi tarafından sıkça tercih edilen bir uygulamadır. İşlem esnasında anestezik krem yardımıyla tedavi bölgesi uyuşturulur. Burun dolgusu bittikten sonra hasta aynı gün içerisinde taburcu olabilir. Ve normal yaşamına eskisi gibi devam edebilir. Bu sebeple burun dolgusu işleminde herhangi bir iyileşme süreci bulunmaz.

Burun dolgusu işlemi ile hangi sonuçlar elde edilmez?

Burun dolgusu işlemi ile kişinin burun çevresinde rahatsız olduğu birtakım şekil bozuklukları ameliyata gerek duyulmadan giderilmektedir. Ancak bilinmelidir ki burun dolgusu burun estetiği ameliyatının yerine geçebilecek bir uygulama değildir. Bunun sebebi ise dolgu maddesi olarak kullanılan hyalüranik asit zaman ile kaybolur. Ve böylece burun eski haline geri döner. Yani burun dolgusu kalıcı bir uygulama değildir demek doğrudur.

Burun büyütme veya küçültme gibi cerrahi müdahale isteyen uygulamalar burun dolgusu işlemi ile yapılamaz.

Burun dolgusu fiyatları ne kadar?

Burun dolgusu eğer estetik amacı taşıyor ise uygulamanın fiyatı hastadan hastaya farklılık gösterir. Bu sebeple öncelikle hastanın bir ön muayene seansından geçmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda kişiye özel planlanan program çerçevesinde yapılması gereken uygulamalar belirlenerek dolgu malzemesi miktarı da göz önünde bulundurularak bir fiyatlandırma yapılabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique