Çeyiz İçin Pike Takımı Önerileri

  • 28 Nisan 2023
  • 870 kez görüntülendi.
Çeyiz İçin Pike Takımı Önerileri

Çeyiz alışverişlerinin olmazsa olmazları arasında ev tekstili ürünleri yer alır. Nevresim ve pike takımları ise yatak odası için alınan başlıca tekstil ürünlerini oluşturur. Çeyiz hazırlığı yaparken hem günlük kullanıma uygun hem de gösterişli pike takımlarına ihtiyaç duyulur. Kumaş özellikleri, renk ve desen seçenekleri, özel işlemeleri ile birçok pike takımını çeyizinize ekleme imkânınız mevcuttur. Yatak odanızın tarzını ve yatağınızın ölçülerini belirledikten hemen sonra birbirinden şık ve kullanışlı pike takımları arasında seçimler yaparak çeyizinizi hazır hale getirebilirsiniz. Çeyizinize şıklık katacak pike takımı önerilerini sizin için hazırladık.

Günlük Hayatta Kullanımı Kolay Pike Takımı Modelleri

Çeyiz için pike takımı alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kriterlerden birisi alacağınız ürünün kullanışlı olmasıdır. Birçok ev tekstili ürününde olduğu gibi pikelerde de kullanışlılığın yapı taşı kolay temizlenebilir olarak karşımıza çıkar. Günlük hayatta hassas detaylar barındırmayan, şık ve kolay temizlenebilen pike takımı modelleri ile pratiklik kazanabilirsiniz.

Pike takımlarında hem temizlik hem de yumuşaklık açısından avantaj sağlayan en önemli özellik kumaş içeriğidir. %100 pamuk içerikli pikeler teri emer ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Sentetik elyaflarla pamuğun karıştırıldığı ürünler leke tutmama açısından tamamen pamuk ürünler ile kıyaslandığında daha başarılıdır. Ayrıca baskılı birçok pike modelinde bu tarz kumaşlar kullanılır. Bu tarz baskılı pikeler, gösterişli desenleri ve kullanım kolaylığı nedeniyle çeyiz için alabileceğiniz pike takımı modelleri arasında yer alır.

Çeyize Damgasını Vuran Özel Tasarım Pike Modelleri

Çeyiz için tercih edilen bazı pike modelleri gösterişli detaylarla süslenir. El oyması, dantel, nakış gibi özel işlemlerden geçirilen pikeler çeyizlerde sıkça tercih edilir. Yatak odanızı süslemek için kullanabileceğiniz bu tarz ürünler görsel açıdan oldukça ilgi çekici ve değerli olsa da kullanım sırasında ürüne hasar vermemek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Hassas yıkama programında yıkamanız gereken dantelli ve el işçilikli pike takımı modellerini özel zamanlarda veya misafirleriniz için kullanmayı düşünebilirsiniz.

Çeyiz olarak alabileceğiniz çift kişilik pike takımı modellerinde %100 pamuk ve müslin kumaştan üretilmiş birçok ürün mevcuttur. Bu tarz tamamen pamuk içeren pikeleri uyku esnasında üstünüzü örtmek için güvenle kullanabilirsiniz. Pamuk ile birlikte belli bir oranda polyester içeren pike modellerini çok amaçlı örtü olarak yatak örtüsü yerine kullanmayı düşünebilirsiniz. Özel süslemeler içeren gösterişli pikeler sayesinde yatak örtüsüne ihtiyaç kalmadan yatağınızın görünümünü zenginleştirebilirsiniz.

Karaca’nın Çeyizinize Yakışır Pike Takımı Modelleri

Ev dekorasyonuna dair onlarca kategoride, binlerce ürün seçeneği sunan Karaca, çeyiz hazırlığı yapanlar için birbirinden kullanışlı ve şık pike takımı modelleri sunar.

Özel tasarım pike takımlarında yastık kılıfı ve pikelerin çevrelerinde el işlemelerine yer verilir. Günlük olarak kullanabileceğiniz modellerde ise renk ve desen açısından zamansız ürün seçeneklerine ulaşmanız mümkündür. Her ürünün etiketinde yer alan yıkama talimatlarına uyduğunuzda Karaca pike takımı modellerinin temizliği ve kullanımı oldukça kolaydır.

Kendi çeyiziniz için tercih edebileceğiniz birbirinden şık seçeneklerin yanı sıra Karaca’da bulunan pike takımlarını sevdiklerinize hediye olarak da götürebilirsiniz. Ev hediyesi veya çeyiz hediyesi olarak düşünebileceğiniz bu ürünlerle yatak odası dekorasyonunu tek hamlede zenginleştirebilirsiniz.

Çeyizlik pike takımı fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Tamamen pamuk içerikli ürünler sentetik içeren pikelerden daha yüksek maliyetlidir. Benzer şekilde el işçiliğinin yoğun olduğu ürünlerde de fiyatlar buna göre belirlenir. Karaca’nın ürün gamında her bütçeye ve her tarza uygun çeyizlik pike takımı seçeneğine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz pike takımlarını şimdiden çeyiz için satın alıp, gelecekteki yatak odanıza yatırım yapabilirsiniz.