Herkesin Listesinde Olması Gereken 7 Sürdürülebilir Hediye

Herkesin Listesinde Olması Gereken 7 Sürdürülebilir Hediye

Hediye almayı da vermeyi de çok severiz! O an yaşanan heyecan ve mutluluğa paha biçilemez. Şimdi size hem farklı hem de unutulmaz bir hediye fikri verelim:  Sürdürülebilir hediye!  Bu fikri, hayatında doğa dostu dönüşümler yaratmak isteyen herkesin çok seveceğine %100 eminiz.  Evimizde ve kendi rutinlerimizde uyguladığımız ekolojik çözümleri çevremizle paylaşmanın en keyifli yolu olan sürdürülebilir hediye fikirleri, doğayı da çok sevindirecek!

Sürdürülebilir Hediyenle Fark Yaratma Zamanı!

Özel günlerde sevdiklerinize doğa dostu hediye alarak hem sürdürülebilirlik alanında bir farkındalık yaratabilir hem de çevreye zarar veren atıkların oluşmasına engel olabilirsiniz. Bu konuda yalnız değilsiniz; sizin için sevdikleriniz ile paylaşabileceğiniz birbirinden güzel sıfır atık hediye fikirleri hazırladık.

 

  1. Etkinlik biletleri

Sevdiğiniz kişiye bir deneyim hediye etmek, gerçekten çok parlak bir fikir! Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta, hoşlanacağı bir tercih yapmak. Bir etkinlik bileti; örneğin bir kendin yap atölyesi çevre dostu hediye için oldukça keyifli bir alternatif.

2. Dekoratif ürünler

Evde mis gibi kokular olmasını kim istemez? İçinde ferahlatıcı etkisiyle mandalina ve adaçayı kolonyası, lavanta kesesi, tütsü ve kastil sabunu bulunduran Lindos’un warm & cozy sürdürülebilir hediye kutusu sevdiklerinizin hoşlanacağını garanti edeceğiniz bir hediye olacak.

 

3. Kahve termosu

Evde kendi kahvesini hazırlayıp dışarı çıkarken yanında götürebileceği, saatler boyu sıcak kalmasını sağlayacak bir kahve termosu ile kullan at bardak atığının oluşmasına engel olarak muhteşem bir ekolojik hediye vermiş olursunuz.

 

4. Yenilenme kiti

Sevdiklerinize, kendilerini yenileme ihtiyacı duyduklarında başvurabilecekleri bir kit hazırlayabilirsiniz. Özellikle yılbaşı, doğum günü gibi yeni bir dönemin habercisi olan özel günlerde sürdürülebilir hediyeler vermek daha büyük etki yaratır. Lindos’un bunun için en ince detayına kadar düşünülmüş; portakal aromalı saf kastil sabunu, nane kolonyası, biyoçözünür mum, bez kese ve tütsüden oluşan self love sürdürülebilir hediye kutusu da bu fikrinizi destekleyebilir.

 

5. Sesli kitap üyeliği

Sürdürülebilir hediye için en ideal alternatiflerden biri de dijital hediyelerdir. Sevdiğiniz kişi için satın alacağınız bir sesli kitap üyeliği sayesinde alışkanlıklarını dijitalleştirmesine önayak olabilirsiniz.

6. Saksı bitkisi veya fidan bağışı

Sürdürülebilir hediye fikrinizle fark yaratmak istiyorsanız yine doğadan bir hediye tercih edebilirsiniz. Onu mutlu edeceğini bildiğiniz sevdiklerinize saksı bitkisi hediye edebilir veya onun adına fidan bağışında bulunabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye, içinde mandalina ve adaçayı kolonyası, kastil sabunu, biyoçözünür mumlar yer alan Lindos’un sustainable puracy sürdürülebilir hediye kutusu hediye ederek aynı zamanda bir tohum kart da vermiş olacağınızı hatırlatalım.

7. Yeni başlayanlar için sıfır atık seti

Henüz sürdürülebilir adımlar atmamış ve nereden başlayacağını bilmeyen dostlarınız için Lindos’un sustainable me box hediye kutusu bu sürece keyifli bir başlangıç yapmasını sağlayabilir. Kastil sabunu, doğal içerikli kolonya, kabak lifi sünger, bez çanta ve tütsü demeti gibi doğal ürünlerin yer aldığı bu kutu ile sevdiklerinizin geri dönüştürülebilir ve yeniden doldurulabilir ürünlerle tanışmasına yardımcı olabilirsiniz.