İPhone 14 Pro Max Hakkında Her Şey

İPhone 14 Pro Max Hakkında Her Şey

Akıllı telefon dendiği an akla gelen markalardan biri, hiç şüphesiz olarak Apple oluyor. Her yaş grubuna, mesleğe ve ihtiyaca yönelik ürünler çıkaran markanın son serisinde ise İPhone 14 Pro max dikkat çekiyor. Kısa süre önce satışa sunulan İPhone 14 Pro Max hem özellikleri hem tasarımı hem de renkleri ile her ihtiyaca cevap vermeyi başarıyor. Apple’ın ve serinin güncel olarak en donanımlı telefonu sayılan bu ürün uzun şarj ömrü ve daha büyük ekranı ile kullanışlı yapıya sahip oluyor.

Uzay siyahı, derin mor, gümüş ve bej rengi ile dikkat çeken İPhone 14 Pro max, kadın ve erkek kullanıcıların göz zevkini doldurmayı başarıyor. Kaliteli ön ve arka kamerası ise video veya fotoğraf çekme konusunda gösterdiği performans ile hedef kitlesini epey etkiliyor. Hızlı şarj, açık ekran ve acil sos gibi daha pek çok özelliği İPhone 14 Pro max fiyatları konusunda etkili oluyor. Bahsi geçen telefona sahip olmak isteyen hem özellikleri hem de fiyatları konusunda derin bir araştırma yapıyor. Eğer siz de İPhone 14 Pro max hakkında her şeye sahip olmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İPhone 14 Pro Max Özellikleri Neler?

Son teknoloji ile üretilen İPhone 14 Pro max, özellikleri ile birçok telefonu geride bırakıyor. Hatta kendi serisi arasında bulunan İPhone 14 Pro, İPhone 14, İPhone 14 Plus serilerini de geride bırakarak üstün özellikleri ile fark yaratıyor. Sahip olduğu geniş ekranı hem oyun oynamayı hem işlemleri yapmayı hem de sosyal medyada gezmeyi pratik kılıyor. Bunun yanı sıra diğer modellere kıyasla şarjı uzun süre dayanıklılık gösteriyor. Fiyatı da bir önceki modellere nazaran yüksek olan İPhone 14 Pro efsane kasım indirimlerinde daha uyguna geliyor.

  • Pil Ömrü

İPhone 14 Pro max uzun şarj ve pil ömrüne sahip olup, kullanıcıya pratik bir kullanım vadediyor. Cihaz 4,323 mAh batarya içeriyor. Bu batarya sayesinde 95 saate kadar ses çalma imkanı sunuyor ve 29 saat aralıksız video oynatma süresi vadediyor. Aynı zamanda video oynatma süresi 25 saat oluyor. Dolayısıyla bu seri diğer serilere kıyasla en iyi batarya sahip oluyor.

İPhone 14 Pro Max maksimum 20 W ile hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. Yapılan testler sonucunda 37 dakikanın içerisinde bataryayı yüzde elli oranında doldurduğu tespit ediliyor. Tam şarjı ise yaklaşık olarak 90 dakika sürüyor. Ürünün kablosuz şarj özelliği ise en fazla 15 W şarj sunuyor. Yani şarjı bittiğinde MagSafe özelliğiyle kablosuz bir biçimde şarj olabiliyor. İPhone 14 Pro Max hızlı şarj özelliğiyle de kullanıcıya büyük bir fayda sağlıyor. İçerdiği şarj edilebilir lityum iyon pilleri sayesinde telefon gün boyunca kullanıcıya eşlik edebiliyor. 

  • Tasarım

İPhone 14 Pro Max birbirinden şık renk ve tasarımıyla her zevke hitap etmeyi başarıyor. Derin mor, altın, uzay siyahı, uzay siyahı olmak üzere 4 renkten oluşup, kadın ve erkek kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra, 6.7 inç ekran boyutuna sahip olan İPhone’nun hep açık duran ekranı dikkat çekiyor. Açık ekran özelliği vasıtası ile ekrana dokunmadan saat görülebiliyor ve son bildirimler pratik bir şekilde incelenebiliyor.

İPhone 14 Pro Max tasarım özelliklerinden bir diğeri olan dinamik ada ise, kullanıcının uyarılara, bildirimlere ve aktivitelere tek bir noktadan kolayca ulaşmasına olanak sağlıyor. Özellikle yoğun iş hayatında, sporsal faaliyetlerde bulunurken ve gündelik yaşamda bu özelliği ile pratik kullanım sunuyor.

Tasarımında son derece dayanıklı olan Ceramic Shield malzemesi kullanılan İPhone 14 Pro max’in kasası ise 1. Sınıf paslanmaz çelikten oluşuyor. Toza ve suya dayanıklılığıyla da bilinen bu telefon olası kazalara karşı koruma sağlıyor. Öte yandan düşmelere karşı sarsılma koruması da bulunuyor. SharePlay özelliği sayesinde FaceTime görüşmesi yapılırken dizi, film ve TV programı gibi çeşitli programları paylaşmak mümkün oluyor.

Dikkat çeken bir özelliği de Super XDR oluyor. Yüksek parlaklığa ulaşan ve iki kat daha fazla parlaklık sunan ekranı, güneşli havalarda ekranın net şekilde görülmesine olanak sağlıyor. Bu özelliği ile hava güneşli veya çok açıkken ekran 2.000 nit maksimum parlaklığa ulaşabiliyor. Video veya fotoğraf çekimlerinde 1.600 nite kadar çıkıyor ve fotoğrafların daha canlı, net, gerçekçi çıkmasına olanak sağlıyor. Dynamic Island ise ekranın tamamının kullanılmasına olanak tanıyor. Çentikli tasarıma kıyasla dinamik ada, uyarılara, bildirimlere ve aktivitelere tek bir noktadan kolayca ulaşılmasını sağlıyor.

  • Acil SOS Özelliği

İPhone 14 Pro Max da en dikkat çekici özelliklerden biri acil durum algılama sensörü oluyor. Acil durumu sezen cep telefonu kullanıcıya kapatması için bir süre uyarı veriyor. Kullanıcı herhangi bir işlem yapmazsa eğer acil bir durumun içerisinde olduğunu veya bilincinin kapalı olduğunu düşünerek ilgili birimi arıyor. Öte yandan acil durumda aranması gereken kişileri kullanıcı da belirliyor. Olası bir kaza durumunda cep telefonu otomatik bir şekilde o kişiyi arayabiliyor.

Apple, bahsi geçen özelliği hayata geçirebilmek üzere gerçek yaşamdan 1 milyon saatlik sürüş ve çarpışma verisini kullanmıştır. Bu veriler sayesinde ise acil durumda telefonun uyarı vermesi için bazı durumların oluşması gerekiyor.

Kişinin beklenmeyen hız değişikliği yapması, kabin basıncı değişiklikleri, beklenmedik yön değişiklikleri ve çarpışma sonucu oluşan yüksek ses bu uyarılar arasında yer alıyor. Bu belirtilerden dolayı tehlikeyi hisseden hisseden İPhone 14 Pro Max da bir bildirim ekranı çıkıyor. Kullanıcı bu bildirimi kapatmadığında otomatik olarak ilgili birimleri arıyor.

  • Kamera

iPhone 14 Pro Max’ın kullanıcıyı etkileyen özelliklerinden biri de yüksek çözünürlüklü kamerası oluyor. Bu telefonun 48 MP ana kamerası ile 4 pikselli sensörü bulunuyor. Öte yandan içerdiği Adaptif True Tone Flash özelliği ile loş ışıkta bile yüksek kalite içeren fotoğraflar çekilmeye olanak sağlıyor. Ana kamera sayesinde 3 kata kadar, telefoto kamera ve ana kamera ise 2 kata kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar yakalanabiliyor.

Bir telefon kamerasından daha fazlasını sunan İPhone 14 Pro Max, saniyede 24 kare 4k çekim yapmaya olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra çekimlerden sonra derinlik efektini ayarlamakta mümkün oluyor. Hareket modu da aynı şekilde videolardaki titreşimi ve sarsılmayı engelleyerek net fotoğraflar elde edilmesine olanak tanıyor.

  • Depolama Alanı

İPhone 14 Pro max’in ön plana çıkan özelliklerinden biri de yüksek depolama alanı oluyor. Birbirinden farklı depolama alanları arasında 265 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere 3 ayrı depolama seçeneği sunuyor. 1 TB en yüksek depolama alanına sahip olup, sayısız fotoğraf video ve uygulama kullanılmasına imkan sağlıyor. Aynı şekilde 265 GB ve 512 GB hafızaya sahip olan ürünler yüksek depolama alanıyla bir telefonun içerisinde olması gereken her şeye olanak sağlıyor. iPhone 14 Pro Max fiyatları, bahsi geçen depolama alanlarının büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Örneğin daha yüksek depolama alanı içeren modellerin fiyatı 53.999 TL’ye varabiliyor.