REKLAM ALANI

Promosyon Çanta Üretimi

Promosyon Çanta Üretimi

Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu işlemlerden biri de promosyon ürünlerdir. Firmalar insanların günlük hayatlarında kullandıkları ürünleri promosyon olarak dağıtırlar ve kendi reklamlarını yaptırırlar. Promosyon olarak birçok ürün dikkat çekiyor. Kalem, USB, kupa bardak, ajanda, saat, anahtarlık ve çanta bunlardan bazılarıdır. Bu eşyaların içinde en fazla tercih edilen ise çantalardır.

Kullanıldığı zaman daha fazla insanın görmesi açısından ve daha kullanışlı bir eşya olduğu için daha iyi bir reklam çeşididir. İnsanlar çantayla çıktıkları her yerde karşılaştığı yüzlerce insana çantanın üzerinde logosu olan çantanın reklamını yaparlar. Fakat promosyon olarak sunulan çantaların da kaliteli ve kullanışlı olması gerekiyor. Kaliteli ve dayanıklı bir çanta hem daha ilgi çekici olacaktır hem de kullanan insanların ihtiyacını karşılayacaktır.

Nobel Çanta Promosyon çanta üretimi yapan bir firmadır. Ürün çeşitliliği ve özgün modelleriyle sektördeki öncü firmalardandır.

En Fazla İlgi Gören Promosyon Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Promosyon ürünleri arasında en gözde ürün olan çantalar insanların daha fazla ihtiyaç duyduğu ve daha fazla kullandığı ürünlerdir.

Promosyon olarak üretilen çanta çeşitleri şunlardır;

 • Bilgisayar çantası
 • Sırt çantası
 • Spor çantası
 • Kol çantası
 • Evrak çantası
 • Bel çantası
 • Seyahat çantası

Bu çantalar gibi birçok çanta promosyon olarak sunulabilir. Bu çantaların her biri farklı amaçlar için farklı alanlarda kullanılıyor. Firmalar kendi alanlarına göre bu çantalardan sipariş verebilirler. Veya daha fazla kullanılan çantalar da tercih edilebilir.

Bilgisayar çantaları genellikle sürekli iş seyahatine çıkan personeller ve iş insanları için uygun bir modeldir. Bu çantalar elle taşımalı bir modeldir. Çanta içerisinde bilgisayar konulacak boyutlarda üretilmelidir. Ayrıca çantanın içine bir ajanda ve evrak bölümü de olmalıdır. Çantanın görünür bir yerinde kalem konulacak bölmenin de olması çantayı daha kullanışlı hale getirecektir. Bilgisayar çantası dıştan şık bir görünüme sahip iç hacmi de geniş olmalıdır.

Promosyon Çantaların Genelde Üretildiği Malzeme Nedir?

Promosyon çantaların daha sağlam ve kullanışlı bir model olması için üretim aşaması ve üretim malzemelerinin de kaliteli olması gerekiyor. Promosyon ürünlerde kullanılan hammaddelerin başında Suni deri ve kumaş gelir. Bu ürünlerin hem kullanışlı hem de daha ekonomik olması firmalar tarafından daha fazla kullanılmalarına neden oluyor. Kumaş diğer hammaddelere göre biraz daha az ömürlüdür. Üretilen çantanın daha uzun ömürlü olması için suni deri veya deri ürünler seçilmelidir. Promosyon çantalara fazla önem gösteren firmalar genellikle deri ürünleri kullanıyorlar. Deri ürünler firmanın reklamını daha olumlu yaparlar. Ve firmanın büyüklüğünü gösterme açısından bu değerli ürünler tercih edilebilir. Ayrıca keten, goblen, sentetik promosyon çantaların üretiminde kullanılan diğer hammaddelerdir.

Promosyon Çantaların Fiyat Aralıkları?

Promosyon olarak sipariş verilen çantalarda farklı fiyat uygulaması oluyor. Bu siparişler genellikle çok sayıda olduğu için ürün birim fiyatlarında ekstra indirimler uygulanıyor. Promosyon çantalarda uygulanacak fiyatları etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir;

 • Promosyon çantalarda sipariş verilen çanta modeli fiyatı etkileyebilir.
 • Promosyon çantalarda sipariş sayısına göre fiyatlar değişiyor.
 • Promosyon çantalarda hammadde fiyatları etkileyebilir.
 • Promosyon çantalarda çantanın fonksiyonu fiyatları etkiler.

Ayrıca bu çantaların üretiminde işçilik giderleri de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Bazı çantaların üretim aşamasında fazla işçilik olabiliyor. Özellikle fazla parçanın dikiminde işçilik giderleri fazladır. Bu durumlarda da işçilik giderleri çanta fiyatlarına yansıtılır.