REKLAM ALANI

Promosyon Çanta Ürettirmek İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Promosyon Çanta Ürettirmek İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Fuarlara yüzlerce farklı firmalar katılıyor. Fuarın konusuna göre alanda hizmet veren büyük firmalar yeni ürünlerini ve teknolojilerini görücüye çıkarıyor. Bu fuarlar firmaların reklamını da yapıyorlar. Firmalar verimli bir fuar geçirmek ve iyi bir reklam yapmak için adeta birbirleri ile yarışırlar. Bu reklam için ise yapılacak en güzel hamle promosyon malzeme ikramıdır. Promosyon çanta üretimi önemli bir iştir ve firmanızı temsil eder.

Bu bilinçle firmalar promosyon çantalar yaptırıp üzerlerine kendi logolarını yaptırarak fuara gelenlere ikram ediyor. Bu çantaların kalitesi ne kadar artarsa ve ne kadar kullanışlı olursa firmaların reklamı da o kadar iyi olacaktır. Sağlam ve kullanışlı bir Promosyon çanta uzun yıllar kullanılabilir. Bu da uzun yıllar firmanın reklamını yapmaktır. Promosyon çanta üretiminde Avrupa Çanta Köklü bir firmadır.

En Fazla İlgi Gören Promosyon Çantaları

Fuarlarda promosyon olarak ikram edilebilecek birçok çanta modeli bulunuyor. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Evrak çantası
 • Bilgisayar çantası
 • Spor çantası
 • Yolcu çantası
 • Sırt çantası

Fuarın konusuna göre bu çantalardan bazı modelleri ön plana çıkabiliyor. Fakat kullanış açısından sırt ce yolcu çantaları daha fazla kullanılan çanta modelleridir. Özellikle sırt çantası birçok farklı yerde ve farklı amaçta kullanıldığı için fuarlarda promosyon ürün olmaya en müsait çantaların başında yer alır. Yine evrak çantası veya bilgisayar çantası çok fazla kullanılmasa da etkili bir şekilde kullanılır ve iyi bir promosyon ürünü olabilir.

Promosyon Çantasının Üretildiği Malzemeler

Promosyon olarak üretilen çantalar ne kadar kaliteli olursa kullanım ömrü de o kadar uzun olur. Kaliteli çantalar da kullanılan malzemeler ile anlaşılır.

Promosyon çantaların üretiminde kullanılan malzemeler şunlardır:

 • Deri
 • Suni deri
 • Sentetik
 • Keten
 • Kumaş
 • Goblen

Ayrıca promosyon çantalarda kullanılan hammadde kadar yapım ve dikim süreci de çantanın kalitesini belirleyecektir. Özellikle çantaların dikimi daha sağlam olmalıdır. Çantanın yapımı için kesilen tüm parçalar özenle dikilmeli ve dış görünüşte dikiş izleri olmamalıdır. Promosyon çantalarda olan şirket amblemi çantanın görünür yerlerine yine aynı özende dikilmeli veya yapıştırılmalıdır. Bu amblem dikkat çekici bir şekilde tasarlanmalı ve reklamı iyi yapılmalıdır.

Promosyon Çantaların Üretiminde Fiyat Aralığı

Çanta fiyatları çantalarda kullanılan hammadde ve işçiliğe göre değişiyor. Çantalardaki dikiş sayısının fazla olması işçiliğin daha fazla olduğunu gösterir. Çantalar kullanım amacına göre büyük veya küçük bir tasarım olabiliyor. Bu da çanta fiyatlarını değiştiriyor. Fuar için yapılan promosyon çantalar ise özel üretim ile yapılır. Veya firma hazır olan bir modele sadece kendi amblemini takarak kullanabilir. Bu amaçla alınan çantaların fiyatları değişebiliyor. Promosyon olarak alınacak çanta sayısı genelde çok fazla olur. Çanta üretim firmaları da bu şirketler için ekstra indirim uyguluyorlar. Sipariş edilen çanta sayısı ne kadar fazla olursa indirim yapılacak tutarda yükselecektir. Firmalar genellikle fiyatlardan ziyade fuarlarda kendini gösteren ve kaliteli çanta tercihi yaparlar. Kaliteli ve lüks bir promosyon çanta firmaların gücünü de gösterir.

Promosyon Çantaların Üretiminde Teslimat Süreleri

Çantaların belli bir üretim süresi bulunuyor. İşletmelerde bulunan hammaddeler özenle kesilir. Kesilen parçalar dikiş atölyesinde yine aynı özende dikilir. Varsa fermuar veya çıtçıtlar takılır. Son olarak kalite kontrolden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu üretim aşaması da belli bir süre alır. Promosyon olarak üretilen çantalar da her ne kadar seri üretim yapılsa da siparişin sayısına göre belli bir süre alır. Sipariş veren firma sipariş verdiği çantanın fonksiyonuna ve sayısına göre belli bir süre beklemesi gerekiyor. Bu süre içerisinde üretilen çantalar firmanın istediği şekilde hazırlanarak teslim edilir.

Logo Baskılı Promosyon Çantasında Baskı Tipleri

Promosyon çantalarda firma hangi model çanta siparişi verirse versin o çantanın üzerine kendi şirketinin bir logosunu işletir. Bu şirketlerin en güzel reklam şeklidir. Fuarlara ülkenin farklı yerlerinden binlerce insan katılıyor. Bu fuarlar firmalar için de büyük bir reklam avantajıdır. Güzel bir promosyon çanta ile ülkenin her yerine reklam yapabilirler. Bu bilinçle yüzlerce firma promosyon çantalara yöneliyor. Normal çantalara göre daha uygun fiyatlarla alınabilen bu çantaları firmalar promosyon olarak dağıtıyor ve kişilere kendi reklamını yaptırıyor. Promosyon çantaların reklam niteliği taşıması için de iyi bir logo ve bu logonun görünür bir yere işlenmesi gerekiyor. Bu logonun belli bir süre sonra çıkmaması için de iyi bir şekilde dikilmesi veya işlenmesi gerekiyor. Logo çantanın kullanım ömrü kadar sağlam olmalıdır.