Yurtdışı Uçuşlarında Ucuza Nasıl Seyahat Edilir

Yurtdışı Uçuşlarında Ucuza Nasıl Seyahat Edilir

Ucuza uçak biletlerini araştırmak her zaman gerekli bir aksiyon olmuştur. Birçok nedenden fiyatlarında değişiklik gösteren uçak biletlerini hesaplı hale getirecek yollar nelerdir öğrenmek için yazının devamını okuyun.

Yurtdışı uçuşları cep yakmakla ünlenmiş seyahatdir. Fakat uçak bileti satın alma esnasında izlenecek yollarla daha hesaplı hale gelebilir. Uçaklar seyahat bakımından üst sınıf yollardan biridir. Konfor, güvenlik ve özellikle seyahat süreleri açısından diğer yolculuk sistemlerinden çok daha iyi bir konumdadır. Uçaklar yolcunun seyahat konforunu artırmış olsa dahi yolculuk maliyetini de artırabiliyor. Ancak uçak biletleri artan talebe göre fiyatları oldukça değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebepler sonucunda insanlar uçmaktan vazgeçip diğer seyahat yöntemlerine yöneliyor. Ucuza uçak bileti bulmayı bilen kişiler ise bunu bir alışkanlık haline getirmiş oluyorlar ki başka bir yolculuk yöntemi düşünmüyorlar bile. İşte bizi bu noktaya getirende siz değerli okuyucularımıza bir alışkanlık kazandırmak ve seyahatlerinizde alışkanlık edip yurtdışında ucuza uçak bileti bulmanızı sağlayacak tavsiyeler ve öneriler.

Kanada’ya Bir Yolculuk

Kıtalar arası bir yolculuk, iller arası yapılan seyahatlere göre daha maliyetli olduğu bir gerçek. Fakat yinede tasarruf edilebilir noktaları var. Öncelikli olarak nereye giderseniz gidin tek yönde bilet almanızda fayda var. Çünkü havayolu firmaları gidiş dönüş biletlerinde bir bileti genellikle daha pahalıya veriyor. Net bir maliyet hesaplaması için yapılan bu yöntem aslında yanlış.

 

Örneğin Kanada ucuz uçak bileti arıyorsunuz ve gidiş dönüş şeklinde tarih planınızı yaptınız. Eğer gidiş dönüş şeklinde uçak bileti bakarsanız mutlaka bir biletin diğerinden daha pahalıya geldiğini göreceksiniz. Bu durumda kalmamak için ise yapmanız gereken tek yön uçak bileti şeklinde bilet aramanız. Böylece gidiş biletinizde dönüş biletinizde daha ucuza gelebilir.

Aktarmalı Uçuş Avantajı

Kanada ucuz uçak bileti ararken bakmanız gereken ikincil önemli nokta ise aktarmalı uçuşlar. Mesafe ve rağbet göz önüne alındığında bazen tek bir konuma direkt olan uçuşlar daha maliyetli oluyor. Sık sık uçuşu yapılmayan yerlerde buna örnek olarak gösterilebilir, var olan imkanın talebi çoksa bilet fiyatları da o kadar cep yakıyor. Böyle durumlarda kullanılması avantaj sağlayacak yollardan olan aktarmalı uçuşlar, direkt uçuşlara göre daha ekonomik fiyatlar sunuyor. Biraz süreden feragat edip tasarruf sağlamak da böylece mümkün oluyor.

Ucuza Yurtdışı Mümkün

İtalya’ya bir gezi planlamak istiyorsunuz ve seyahatinizin ilk kısmı olan yolculuk için ucuza uçak bileti arıyorsunuz. Aktarmalı bir yolculuk sizi İtalya’ya ucuza seyahat etmenizi sağlayacaktır. İtalya ucuz uçak bileti bulmayı mümkün kılan püf noktalarımızdan bir diğeri ise mil ve puan kazandıran kartları kullanmak olabilir. Kredi kartı kullanımlarında sunulan avantajlar ile uçak biletleri çeşitli indirimler ve kampanyalara tabi tutulabiliyor. Mil kazandıran kartlar ise uçtuğunuz mesafenin belli bir kısmı kadar hak toplayıp daha sonraki uçuşlarınızla üzerine ekledikten sonra ücretsiz bir seyahat yapma imkanı sunuyor.

Havayolu Şirketlerinin E-posta Bültenlerine Kayıt Olma

Evet bir çoğumuzun okumadan geçtiği o e-postalar.. Aslında kullanmayı öğrendikten sonra epey avantaj sağlıyorlar. Örneğin havayolu firmaları indirim zamanlarında sizlere o indirimden yararlanmanız için mail atıyorlar. Birçok havayolu firmasının e-posta bültenine kayıt olmakta fayda var diyebiliriz.

Sezonsal Talepler

Mutlaka denk gelmiş olmanız muhtemel değişkenlerden bir diğeri seyahat sezonları. Bayramlarda ve resmi tatillerde uçak bileti fiyatları oldukça artıyor. Bu sebeple yapacağınız yolculuğu taleplerin daha az olduğu bir tarihe atmak daha hesaplı olacak ve size kazanç sağlayacaktır. Peki asıl bu tarihlerde, bayramlarda veya resmi tatil gibi taleplerin yüksek olduğu zamanlarda bir yerlere kaçmak isterseniz, size vereceğimiz tavsiye en az 3 ay erkenden uçak biletinizi satın almanız yönünde olacaktır.

Ucuz Günler Nelerdir?

Cuma, cumartesi ve pazar günleri seyahat için uzak durulması gereken günler oluyor. Talep bugünlerde oldukça fazla olduğu için uçak fiyatları da cep yakıyor. Ucuz uçak biletine ise seyahat tarihini değiştirip bu günlerden olabildiğince kaçınmak. Çarşamba, cumartesi ve salı günleri geç saatler yada sabahın erken saatleri kontrol edilmesi gereken tarihler. Bu günler ve saatlerde genelde ucuza uçak bileti bulmak daha kolay oluyor.

Ucuz Saatler Nedir?

Genel olarak saatler arası fiyatlar incelendiğinde uçak biletlerinin daha ucuz olduğu saatler var. 15.00’da ayarlanan uçuşların biletlerin fiyatları daha uygun oluyor. Pazartesi günleri 15.00 ve 18.00 arası uçuşların biletleri de epey tasarruf etmenizi sağlıyor. Cuma günü 14.00 ve 04.00 arası da aynı şekilde tasarruf saatleri arasında kendini gösteriyor.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En Büyük Püf Noktası

Bu tarihleri ve saatleri göz önünde bulundurarak hepsiburadaseyahat’den yapacağınız aramalar sizlere büyük tasarruflar sunarak seyahat etmenizi sağlayacaktır. İstediğiniz tarihi ve saati seçtikten sonra tüm havayolu şirketlerinden fırsatlar önünüze sunulacaktır. Farklı şirketlerin uçak biletlerinin fiyatlarını tek bir platformdan görmek size büyük bir avantaj sağlayacak, kazançlı bir şekilde biletinizi almanızı kolaylaştıracak.