İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk buluşma önemlidir. İlk intibah ilk buluşmanın başlangıç sürecini belirlerken, ilk buluşma ilişkinin sürecini belirler. İlk buluşma da yapılmaması gereken hataları yaparsanız ilk buluşmanız aynı zamanda son buluşmanız olabilir. Böylece bir ilişki başlamadan bitebilir. Aslında yapılmaması gereken şeyler çok nettir. Sizin de rahatsız olduğunuz durumlardan karşınızdaki de rahatsız olur. Bu durumu göz önünde bulundurarak davranın ilk buluşmada.

İŞTE İLK BULUŞMADA YAPILMAMASI GEREKEN BELLİ BAŞLI DAVRANIŞLAR

Asla yapmamanız gerekenler listesinin en başında geç kalmamak vardır. İlk buluşmaya geç kalmanız demek bırakın maça 1-0 yenik başlamayı saha dışına bile atılabilirsiniz. Geç kalmanızın çok önemli bir özrü olması halinde bir ihtimal yırtabilirsiniz. Fakat mazeretiniz yalan olarak görülüp sahtekar durumuna bile düşebilirsiniz ilk buluşmada. Siz siz olun ilk kez buluşacağınız birinin yanına giderken olması gereken erken çıkın ve oraya gidin. Kimse beklemeyi sevmez nu açık ve nettir.

Buluşma sırasında cep telefonunuzdan olabildiği kadar uzak durun. Karşınızdaki insan bundan rahatsız olabilir. Hatta saygısızlık olarak da algılayabilir ki haksız da sayılmaz. Sonuçta birbirinizle konuşmak görüşmek için buluşurken dakikalarca yapılan telefon konuşması ya da sık sık mesaj atılması sizi karşınızdaki insanın gözünde itici duruma düşürür.

İlk buluşma da karşınızdaki insana sürekli kendinizden ve özellikle başarılarınızdan bahsetmeyin. İlk buluşma da yapmanız gereken sıkmadan karşınızdakini tanımak. Tanımak istediğinizi de belli etmektir doğru olan. Sıkboğaz etmeden sorular ile onu tanımaya çalışın. Karşınızdaki insanda olsun ilginiz. Geçmişini değil de düşüncelerini, duygularını anlamak için sorular sorun.

İlk ilişkide olmaması gereken belki de tek konu paradır. Paranızın ne kadar çok olduğundan bahsetmeniz sizi tamamen itici bir duruma düşürmektedir. Evet, bazen para olumlu yönde etkiler ilişkileri ama bunu dile getirmek asla olumlu etkilememektedir.

Eski ilişkilerden bahsetmek ilk buluşma için büyük hatadır. Eski ilişkinizi anlatmanız durumunda karşınızdaki insan hala onu unutmadığınızı düşünür.  Özellikle daha ilk buluşma da karşınızdaki kişinin eski sevgililerini sormak aşırı kıskanç ve boğucu biri gibi gösterir sizi.

Son olarak eğer alkollü bir ortamdaysanız ve alkol alıyorsanız asla alkolü fazla kaçırmayın. İlk buluşmada alkolik potansiyeli olan biri durumuna düşmeyin. Sonuçta potansiyel sevgili adayı olarak görülen birinin ilk buluşmada kontrolü kaybedinceye kadar içmesi çok itici bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: Emekli Olup Çalışan Vatandaşların Hakları Nelerdir?

Kaynak : İlk Buluşma