KOLTUKLARIN SU LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

KOLTUKLARIN SU LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

 

Kumaştan su lekeleri nasıl çıkarılır? - Kartal 24

Koltukların Bitmeyen Çilesi Su Lekeleri

Evlerimiz için keyifle seçtiğimiz eşyaların başında koltuklar ya da oturma grupları gelir. Evlerin baş tacı bu parçalar seçilirken rahatlığından rengine kadar her konu da büyük bir titizlik gösterilir. Hem rahat olsun hem de son moda ile uyumlu olsun diye mağaza mağaza gezilir. Fakat zamanla koltuklarda bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu sorunların başında su lekeleri gelir. Bu su lekelerinin neden olduğunu ve nasıl başa çıkabileceğinizi bilirseniz artık sizin içinde kabus olmaktan çıkar.

Koltuklarda Su Lekeleri Neden Olur?

Koltukların su lekeleri, zamanla ortaya çıkar. İlk zamanlar koltukların kumaşları yeni olduğu için ve herhangi bir aşınmaya uğramadığı için kolay kolay su lekesi tutmaz. Ama kullandıkça aşınan koltuk kumaşları suyu içine hapsede ve su lekeleri meydana çıkar. Ayrıca bu su lekelerinin en büyük nedenlerinden biriside koltukları çok sulu silmek ve kurutma işlemini yeteri kadar yapmamaktır. Yeteri kadar kurumayan kumaş suya doymadığı için o bölgelerde lekeler meydana gelir.

Su Lekeleri Nasıl Çıkar?

Koltukların su lekeleri ile başa çıkmak aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Uygulanacak birkaç yöntem ile su lekeleri kolaylıkla yok edilebilir. Bunun için öncelikle leke olan bölgeyi suya doyurmaktır. Öncelikle o bölge ıslak bir bez yardımı ya da ıslak bir mendille silinir. Leke olan bölgede oluşan çizgiler yok olana kadar işlem devam eder. Daha sonra yapılması gereken ise kenarlardan başlayarak o bölgeyi saç kurutma makinesi ile kurutmaktır.

Burada önemli olan kurutma işlemini o bölge tamamen kuruyana kadar devam ettirmektir. Koltukların su lekeleri ile bu kadar basit bir yöntem ile başa çıkabilirsiniz. Eğer o bölge tamamen kurutulmazsa lekeler yine ortaya çıkacaktır. Kesinlikle kendi kendine kurumaya bırakılmamalıdır.

Daha fazlası için “Güncel Bilgiler” kategorisine göz atabilirsiniz.