KEDİLER NE YER

KEDİLER NE YER

KEDİLER NE YER

Tatlı ,Şirin, Komik, Yavru Kedi Resimleri , En Güzel Kedi Resimleri foto galerisi

Kediler ne yer sorusunun en iyi cevabı proteindir. Kedinizin diyetinin çoğu, beslenme açısından eksiksiz bir kedi maması olmalıdır, ancak arada sırada ona tabağınızdan bir ödül verebilirsiniz. İhtiyacınız olan besinlerle kedi dostu atıştırmalıkları nasıl seçeceğinizi bilmeniz yeterlidir. Eğer onlara balık verirseniz, çiğ olmadığından emin olun.

Kediler et yiyicilerdir, sade ve basittir. Sağlıklı bir kalp,kaliteli bir görüş ve güçlü bir üreme sistemi için etten protein almaları gerekir. Pişmiş sığır eti, tavuk, hindi ve az miktarda yağsız şarküteri, onlara bunu vermenin harika bir yoludur. Kediler ne yer? Sorusuna kesinlikle önerilmeyecek besinlerin başında çiğ ürünler gelir. Özellikle çiğ et, kedinizi hasta edebilir.

Yulafın kalori başına çok fazla proteini vardır ve bunları besin haline getirmek ldukça kolaydır. Mısır ve polenta gibi yiyecekler iyi bir dokuya sahiptir. Kahverengi pirinç, arpa ve buğday meyvelerini deneyebilirsiniz, ancak önce onları ezmeniz gerekebilir. Kediler, darı ve kuskus gibi daha küçük taneleri sevme eğilimindedir. Sadece verdiğiniz tahılların pişmiş olduğundan emin olun ki kediniz onları tamamen sindirebilsin. Tam buğday ekmek kırıntıları da uygundur.

Balık, kediler ne yer kapsamındaki en iyi seçeneklerden birisidir. Balıklar, kedinizin gözlerinin keskin kalmasına ve ayrıca artrit, böbrek hastalığı ve kalp rahatsızlıklarına yardımcı olan çok sayıda omega-3 yağ asidine sahiptir. Konserve veya pişmiş balık bir tedavi için iyidir. Ama suşinizi paylaşmayın – çiğ balık iyi bir fikir değildir.

Yumurtalar, kediniz için başka bir süper protein kaynağıdır. Ama pişmiş olduklarından emin olun. Çiğ et ve balık gibi çiğ yumurta da kedinize zarar verebilir.

Kedi sahiplerinin edinmesi gereken 10 popüler ürün - Keşfet Hepsiburada

Tüm kediler sebzeleri sevmez ve bazıları meyveleri sever (kediler tatlı tatları tadamaz). Ancak zengin bir vitamin kaynağıdırlar ve sindirime yardımcı olmak için lif ve su ile yüklüdürler. Taze salatalık veya kavun, buğulanmış brokoli veya kuşkonmaz deneyin. Eğer ev yemekleri verecekseniz içerisinde soğan veya sarımsak olmamasına dikkat edin. Peynir, kediniz için küçük miktarlarda iyi olan yüksek proteinli bir atıştırmalıktır. Ancak peynirdeki protein, et, balık ve yumurtadakinden daha az “tam”dır. Ayrıca, pek çok kedinin midesi süt ürünlerini kaldıramaz, bu yüzden peynirli ikramları hafife alın ve süt tabağını atlayın.

 

KEDİLERİN YEMEMESİ GEREKEN YİYECEKLER

Atıştırmalıklarınızı paylaşırken bu yiyeceklerden uzak durun. Kediler için zehirlidirler:

  • Çikolata
  • Üzüm ve kuru üzüm
  • Soğan ve sarımsak
  • Macadamia fıstığı
  • Ekmek hamuru
  • Alkol
  • Ksilitol, şekersiz sakız ve şekerde bulunan yapay bir tatlandırıcı

Kediniz için iyi olmayan yiyecekleri onların ulaşamayacakları bir yerde saklayın.