REKLAM ALANI
Genel Bilgiler

Endopeel Nedir?

Endopeel Nedir?

Endopeel cilt üzerinde germe ve kaldırma uygulayarak gençleştirme sağlayan estetik bir işlemdir. Yapısal gevşeklik ve derin kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili olması sebebiyle yeni ve güvenli bir uygulama olan Endopeel’den sıkça yararlanılmaktadır. Kimyasal bir lifting yönteminin uygulandığı bu işlem oldukça kısa sürer ve ameliyat gerektirmez. Bu da Endopeel’i avantajlı estetik işlemlerinden biri kılar. Ayrıca bu uygulama ciltte herhangi anormal bir durum yaratmaz ve güvenilir bir süreç sağlar.

Endopeel Nasıl Yapılır?

Endopeel’de, kas liflerinin belirli aralıklarında yapay boşluk oluşturmak için yağ asitlerinden yararlanılır. Cildi sıkılaştıran bir kas liftingi sağlanmış olur. Sarkma veya kırışıklığın olduğu bölgedeki kas dokusunun içine estefiriye yağ asitleri enjekte edilir. Bu yağ asitleri, düşük molekül ağırlıklı karbolik asit ve yer fıstığından elde edilmektedir. Uygulama sayesinde cilt gerginlik kazanır ve kalitesi artar. İşlemin 6-8 aylık bir etkinlik süresi vardır. Bu süreden sonra eski haline döneceğinden tekrarlanması gerekebilir. Kas içinde yakıcı ya da ağrı yapan bir etkisi olmaması, ameliyatsız bir uygulama olan Endopeel’i oldukça konforlu, acısız ve hızlı bir işlem haline getirir. Ancak olası bir ağrının önüne geçmek amacıyla lokal anestezik kremler uygulanır. Ardından istenilen bölgelere yağ asitleri enjekte edilir ve bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 15-30 dakika gibi kısa bir sürede işlem tamamlanmış olur.

Endopeel 18 yaşından büyük kişilere uygulanabilmektedir. Ancak yer fıstığı alerjisi, kardiyopatiler, gebelik ve herpes gibi durumlarda işlem gerçekleştirilmemektedir. Yüz, boyun, kalça, koltuk altı, burun gibi çeşitli bölgelerde Endopeel’den yararlanabilmektedir.

Endopeel Nedir?

Endopeel Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Endopeel öncesinde alkol kullanımına bir hafta ara verilmelidir. İşlemden birkaç gün önce baklagil tüketimini bırakmakta fayda vardır. Ayrıca doktor görüşünü dikkate alarak kullanılan bazı ilaçlara, özellikle kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlara ara vermek gerekebilir.

Endopeel sonrasında bir hafta içerisinde hasta normal durumuna döner. Ancak işlem sonrasında bir süre dikkat edilmesi gereken öneriler bulunmaktadır. Örneğin güneşe maruz kalmak, sıcak suyla ve buharlı bir ortamda duş almak, saunaya girmek gibi durumlardan uzak kalmak önemlidir. Ayrıca çay, kahve ve sigara tüketimine bir süre kısıtlama getirmek iyileşmeyi hızlandıracaktır. İşlemden sonra güneş kremi, cilde iyi gelen vitamin içeriklerine sahip kremler kullanmak, olası şişlik ve morluklar konusunda oldukça işe yarar. Ancak bunları doktor kontrolünde kullanmak önemlidir. Çünkü gözenekleri kapatıcı etkisi bulunan kremler Endopeel sonrası önerilmemektedir. Bunların dışında işlem sonrasında kişiler derhal sonuç alarak, beklentilerini karşılayabilmektedir. Ayrıca estetik ameliyat geçirmeden, oldukça doğal ve etkin sonuçlar almak mümkündür. Bunlara sahip olurken mimik kaybı yaşanmaz çünkü uygulama gören kaslar felce uğratılmaz. Sadece kısa süreli bir ödem gözlemlenebilmektedir. Ancak bu işlemin doğru oranlarda uygulanması oldukça önemlidir. Kullanılan ekipmanların ve ortamın sterilizasyonu, işinde uzman kişilerin güvenli uygulamaları Endopeel işleminin en önemli kriterlerindendir.

Endopeel Fiyatları

Endopeel fiyatları, işlemin uygulanacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Çünkü farklı bölgelere göre kullanılacak malzeme miktarı da değişiklik göstermektedir. Bu konuyla ilgili işinde uzman kişileri bulunduğu steril merkezlerde gerekli fiyat araştırmalarının yapılması gerekmektedir. En güvenilir ekipmanların kullanıldığı ve sağlık hassasiyetini önde tutan estetik merkezlerini ve uzmanları araştırmak, tıbbi açıdan en doğrusu olacaktır.