Erkekler İçin Mont, Gömlek ve Kaban Alışverişi Öncesinde Öneriler

  • 25 Ocak 2023
  • 837 kez görüntülendi.
Erkekler İçin Mont, Gömlek ve Kaban Alışverişi Öncesinde Öneriler

Erkek giyimde dört mevsim tercih edilen gömlek ve kaban gibi parçalar, kış ve ara mevsimlerde kullanılan montlar tarz olmanın anahtarı. Erkeklerin hem soğuk mevsim koşullarında rahat bir deneyim elde etmesi hem de stil sahibi bir görünüme kavuşması adına önemli olan bu parçalarla bir adım öne çıkmaları söz konusu. Peki erkek giyim alışverişinde nelere dikkat etmek gerekiyor? Erkek mont, kaban ve gömlek modellerinde dikkat edileceklere bakalım.

Mont Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Erkek mont modelleri, mevsim koşullarına uygun olarak seçilmelidir. Buna ek olarak tasarım, iç yapı ve fonksiyonel özellikler de uygun özellikler barındırmalı. Erkek mont modellerinde aranacak ilk konu elbette ki bu dış giyim ürününün, vücut sıcaklığını iyi bir şekilde koruması adına ideal bir kumaş ve dolgu yapısı barındırması. Bu anlamda, erkek kürklü mont ve erkek kalın şişme mont modelleri son yıllarda ilgi görüyor. Daha ince bir forma sahip erkek mont modelleri ise ilkbahar aylarında ilgi görüyor. İnce kaşe montlar ve mevsimlik erkek mont modelleri hem outdoor etkinliklerde hem de günlük planlarda keyifli bir şekilde kombinlerde yerini alabilir. Beden ve renk seçimi, fermuar ve kapüşon gibi fonksiyonel özelliklerin seçimine de özen göstermek gerekiyor.

Erkek Kabanlar Hangi Özellikleri Sunmalı?

Kabanlar da son yıllarda erkek giyimde öne çıkan parçalar. Kalçaya kadar uzanan kesimleri ile soğuklara karşı etkili bir koruma sunan erkek kaban modelleri kaliteli özellikleriyle uzun seneler kullanılabilir. Hem spor hem de klasik giyim formuna uyumlu tasarım barındıran bu giyim ürünlerinde en çok aranan özellik ısı yalıtım içermesi ve kumaşının soğuklara karşı yüksek koruma sağlaması. Böyle bir kaban, mevsimin en çetin koşullarında dahi vücudu soğuklara karşı korur. Buna ek olarak su geçirmez fermuar ve kumaş mevsim şartlarında oldukça iyi olacaktır. Isı yalıtımı sunan kapşon, iç ve dış cepler de erkek kaban dendiğinde aranması gereken özellikler.

Erkek Gömleklerde Stilinize Uygun Seçim Yapın

Gömlekler, erkek giyimin önemli parçalarından biri. Dört mevsim tercih edilen erkek gömlekler hem spor hem de klasik giyimde tercih edilebilir. Günlük planlarda, iş giyiminde ya da davetlerde iddialı bir giyimde tercih edilebilecek erkek gömleklerde desene göre sade, ekose ya da çizgili modeller düşünülebilir. Buna ek olarak kalıp formu da gömlek seçiminde önemli. Bu anlamda slim fit, normal beden ve büyük beden erkek gömlek modelleri içinde seçim yapılabilir. Kombin oluşturma tarafından bakıldığında erkek gömlek modelleri ceket, triko kazak ve erkek kabanlarla renk ve tarz açısından uyumlu tercih edilebilir.

 

Erkek kaban, gömlek ve mont modellerinde en iyisini arayanlar için Kiğılı, erkek giyimin öncü markası olarak online satış mağazasında indirimli fiyatlar sunuyor.