Piezo Burun Estetiği Öncesine Neler Yapılmalı?

  • 17 Eylül 2021
  • 1.768 kez görüntülendi.
Piezo Burun Estetiği Öncesine Neler Yapılmalı?

Burun estetiği özellikle şekil bozuklukları nedeniyle tercih edilen yöntemlerin başında yer alır. Estetik kaygıların yanı sıra nefes darlığı, burun kemiğinde eğrilik ve diğer travmalar nedeniyle de başvurulan bir yöntemdir. Burun estetiğinde geleneksel yöntemlerin dışına çıkan piezo burun estetiği son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Günümüzde sıklıkla uygulanan piezo burun estetiğinin en önemli avantajı geleneksel yöntemlerdeki kırılma ve şişme gibi reaksiyonların olmamasıdır.

Birçok avantajı beraberinde getiren piezo burun estetiği ile çok daha hızlı geçen bir iyileşme süreci elde edilebilir. Bu yöntemle burun estetiği yaptırmayı düşünenlerin işlem öncesi dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Piezo burun estetiği genel olarak özel bir ameliyat çeşididir. İşlem öncesinde her hasta istek ve beklentilerini belirtmeyi ister. Ancak burada hekimin görüşü ve yorumu da ameliyat süreci açısından son derece önemlidir.

Piezo yöntemi ile burun estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde atmanız gereken ilk adımı doğru hekimi bulmak olacaktır. Alanında uzman ve piezo estetiği konusunda tecrübesi ile fark yaratan hekimleri tercih edebilirsiniz. Uzman görüşünün yanı sıra hastanın gerçekçi beklentilerle ameliyata karar vermesi son derece önemli. Herkes hayalindeki burunla hekimlere başvursa da seçtiğiniz burun şekli size uygun olmayabilir. Bu noktada piezo burun estetiği için yola çıkarken gerçekçi hedefler belirlemeniz gerekir.

Piezo Burun Estetiğinde Nelere dikkat Edilir?

Piezo burun ameliyatında en önemli nokta burnunuzun yüzünüzle uyumlu olmasıdır. Bu işlem temelde doğal olan burunun taklit edilmesine dayanır. Burada hastanın ya da hekimin hoşuna giden burun şekli değil doğal olana en yakını tercih edilir.

Piezo burun estetiğinde hastanın öyküsü, istekleri ve yüz yapısı göz önünde bulundurularak belli bir karara varılır. Bu noktada hekimin ya da hastanın isteği değil mevcut durumlar belirleyicidir. Örneğin çok geniş bir yüze çok küçük bir burun estetik olmayacaktır. Aynı zamanda çok küçük bir yüze de çok uzun bir burun yakışmayacaktır.

Bu ameliyat sırasında dikkat edilen en önemli  noktalardan biri de doğal olanı bozmadan işlem yapmaktır. Piezo burun estetiğinde dokulara saygı duyularak tüm işlemler gerçekleştirilir. Bu nedenle ameliyat boyunca dokulara zarar vermeden işlem uygulanır.

Piezo burun estetiği ve daha fazla işlem için https://evrenhelvaci.com/ adresini ziyaret edebilir, detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.