Telekinezi nedir?

  • 07 Haziran 2021
  • 2.242 kez görüntülendi.
Telekinezi nedir?

Telekinezi, insanların sadece zihin güçleri ile herhangi bir temasta bulunmadan odaklandıkları nesneleri bulundukları yerden hareket ettirmeleri olarak adlandırılır. Telekinezi yeteneği olan insanlar bu metoda farklı isimlerde vermektedirler. Bu çalışmalar genellikle parapsikoloji ile ilgilenen ve psişik güçleri olduğu söylenen insanlar tarafından yapılmaktadır. Telekinezi yapabilmek için birçok özelliğinde sizde mevcut olması gerekir. Beslenme şeklinden yaşam tarzına kadar birçok faktör telekinezi yapma yetisi üzerinde oldukça etkilidir.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi yapmaya başlamadan önce beslenme şeklini değiştirmek oldukça önemlidir. Hayvansal gıdalar ile beslenmeden oldukça uzak durulmalı ve daha vegan bir beslenme tarzı seçilmelidir. Bu yaşam tarzı belirledikten sonra telekinezi yeteneğini geliştirme çalışmaları yapılmalıdır. Bunların başında dikkat ve konsantrasyon gelir. Telekinezi çalışması yapmaya başlamadan önce;

  • Dikkat ve konsantrasyonun oldukça yüksek olması gerekir.
  • Çeşitli meditasyonlar yaparak rahatlamak oldukça önemlidir. Hem bedenin hem de ruhun rahatlamış olması gerekir.
  • Bu yeteneğin gelişmesi için düzenli ve istikrarlı bir çalışma gerekir. Günlük en az 15 dakikalık bir çalışma yapmak oldukça faydalı olacaktır.
  • Püf noktalardan biriside pes etmemektir. Telekinezi yapacağınıza olan inancınız ne kadar güçlü olursa yeteneğinizde o kadar çabuk gelişecektir.

Telekinezi yaparken ilk olarak nesneye odaklanmak ve onu sizin bir parçanız gibi hissetmeniz gerekir. Bunun içinde o nesneye bir süre odaklanmanız ve kendinizden görene kadar o odağı bozmamanız gerekir. Daha sonra zihninizde o nesnenin hareket ettiğini hayal etmeniz gerekir. Son olarak da nesneyi hareket ettirin. Bu hareket ettirme eylemi tamamen zihin gücü ile olmalıdır. Herhangi bir fiziksel güç uygulanmamalıdır. Gönderdiğiniz enerji nesneye uyguladığınız güçtür.

Telekinezi Nasıl Gerçekleşir?

Telekinezinin nasıl gerçekleştiğine dair birtakım görüşler yer almaktadır. Bunlardan birincisi kuantum düşünce tekniği ile ilgilidir. Beyin dalgaları ile nesnelerde bulunan enerjinin harekete geçmesini sağlayan güç olduğuna inanılır. Diğer bir görüş ise; insanların çevrelerindeki manyetik alanı kontrol altına alma yetisidir. Bu yetiye sahip olan insanlar kontrolü ele alarak nesnelerin hareket etmesini sağlarlar. Son olarak birtakım ses ve enerji dalgaları ortaya çıkararak nesnelerin hareket etmesini sağlamaktır.

Telekinezi Bilimsel Bir Çalışma mıdır?

Telekinezi, genel olarak bilim insanları tarafından kabul edilmeyen bir çalışmadır. Gerçekliğinin var olduğuna dair herhangi bir kanıt elde edilmemiştir. Kanıt olmadığı için de bilim insanları tarafından kabul edilmez. Telekinezi, tamamen enerji odaklı bir metod olarak kabul edilir. Daha çok psişik güçleri olduğuna inanılan insanlar tarafından yaptığı söylenir.