Dereotu kürü nedir?

  • 07 Haziran 2021
  • 1.785 kez görüntülendi.
Dereotu kürü nedir?

Modern tıbbın teşhis etmiş olduğu bütün hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere ilaç endüstrisi bir ilaç üretmiştir. Her türlü ağrı için ağrı kesici, yüksek tansiyonu düşürmek için tansiyon ilacı, kan sulandırıcı, antibiyotik gibi daha ismini sayamadığımız binlerce farklı ilaç bulunmaktadır. Peki ilaç endüstrisinin olmadığı yıllarda insanlar ne yapıyordu? Elbette ki bitkilerden kürler yapıp şifa bulmaya çalışıyordu. Doğada bulunan her bitkinin tedavi ettiği bir hastalık vardır demek her ne kadar doğru olmasa da her bitkinin iyi geldiği bir hastalık mutlaka vardır. İşte, bitkisel tedavilerden yola çıkarak bu makalede dereotu kürü nedir? Nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? konusunda bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Dereotu kürü ne işe yarar?

Tiroid hastalıkları ile mücadele edenler için ve guatrı olanların en önemli bitkisel ilacı dereotu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.  Dereotu binlerce yıldır hem lezzetli olması hem de sağlık açısından bulunmaz bir vitamin deposu olması sebebiyle kullanılan, maydanoz familyasına ait bir bitkidir. İçerisinde bol miktarda kalsiyum vardır. Ayrıca kan değerleri düşük olan kişilere ilaç tedavisinin yanında bol bol dereotu tüketmeleri tavsiye edilir. Dereotu kürü ne işe yarar? İçinde bulunan demir sayesinde kan değerlerini yükseltir.

Troidin daha düzgün çalışmasında aktif bir rol oynamaktadır. Çok ilginçtir ki dereotu tüketimi hem hipotroid hemde hipertiroide çok iyi gelmektedir.

Yani dereotu kürü ile hızlı çalışan bir troid yavaşlatılır, yavaş çalışan bir troid var ise hızlı çalışıyor hale gelir. Bütün bitkilerin içerisinde ilaç endüstrisinde kullanılan bir etken madde bulunmaktadır. Dereotunun içindeki etken madde ise anethol’ dur.

Zayıflamak isteyen kişilerin dereotu tüketmeleri çok önemlidir. Dereotu yaprakları ile hazırlanmış detoks suyu, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Sağlık için bu kadar çok faydası olan dereotunu salatalarda, yemeklerde kullanabilirsiniz. Etkisini daha fazla görmek isterseniz dereotu kürünü uygulayabilirsiniz. Peki, dereotu kürü nasıl hazırlanır? ve nasıl tüketilir?

Kürün hazırlanışı

Dereotu kürünü troidi yavaş ve hızlı çalışan kişiler uygulayabilir. Kürü uygularken bitkinin kökleri değil daha çok yaprakları tüketilmelidir. Etkisini görebilmek için üç ay boyunca her gün tüketmek gerekir.

Sabah kahvaltısından yarım saat önce küçük bir kase dereotu sade bir şekilde yenir ve arkasından hemen bir bardak su içilir. Aynı uygulama akşam yemeğinden önce de tekrar edilir.

Hem triod tedavisi hemde zayıflamak için bir kase yoğurt, bir tutam dereotu, bir bardak maden suyu robottan geçirilerek içilir. Bu şekilde hazırlanmış kür 10 gün içilir 5 gün ara verilerek uygulamalıdır.

Bu kürü uygularken mutlaka doktorun kullanmanızı tavsiye ettiği troid ilaçları kullanılmaya devam edilmelidir.